امروز ۲۸ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴ ق.ظ
در راستای شسصت و ششمین نشست وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی(RC66) صورت گرفت
image_print

در راستای شسصت و ششمین نشست وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی(RC66) و بمنظور آشنایی هر چه بیشتر دفتر منطقه­ای سازمان جهانی بهداشت با ظرفیت­های نظام ارائه خدمات فوریتهای پزشکی در کشور، جناب آقای دکتر ریچارد برنان  (Dr. Richard Brennan) مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی و دکتر کریستوفر هاملمان (Dr. Christoph Hamelmann) ،   نماینده سازمان جهانی بهداشت در کشور روز یکشنبه ۲۱ مهر ماه ۹۸ میهمان جناب آقای دکتر کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور بودند.

در این دیدار، ضمن بازدید از مرکز دیسپچ اورژانس تهران و آشنایی با نحوه کار همکاران این حوزه، نشستی مشترک با حضور ریاست محترم، معاونین و جمعی از مدیران  اورژانس کشور برگزار و توانمندی­ها و دستاوردهای عملیاتی سازمان اورژانس کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، دکتر هاملمن ضمن اشاره به توانمندی­های نظام سلامت کشور، حجم کمک های بین المللی را در زمان سیل در مقایسه با اقدامات و توانمندی­های ملی بسیار اندک برشمرد و بر لزوم همکاری­های بیشتر تاکید نمود. دکتر ریچارد برنان نیز ضمن اشاره به تفاوت­های فراوان در ظرفیت کشورهای ۲۲ گانه منطقه مدیترانه شرقی در حوزه خدمات اورژانس، به توانمندی بالا کشور جمهوری اسلامی ایران در حوزه خدمات اورژانس و فوریت­های پزشکی اشاره و بر لزوم گسترش برنامه خدمات فوریتهای پزشکی، تیمهای EMT، طب اورژانس، EOC  و MCMC تاکید نمود.

مسئول برنامه اورژانس در منطقه مدیترانه شرقی(EMRO)، دکتر ریچارد برنان خدمات ارائه شده در قالب مدیریت زلزله و سیل اخیر، مدیریت درمان سکته­های قلبی (کد ۲۴۷) و سکته­های حاد مغری (کد سما ۷۲۴)  را  تحسین برانگیز و بعنوان تجربه موفق بین المللی برشمرد و بر لزوم استفاده از توانمندی­های ایران برای ارتقای کیفیت ارائه خدمات فوریتهای پزشکی در منطقه مدیترانه شرقی تاکید نمود.

ایشان ضمن چشمگیر بر شمردن پیشرفتهای سازمان اورژانس کشور در زمینه تشکیل تیم­های EMT بر آمادگی سازمان جهانی بهداشت برای ارائه مشاوره فنی اعتبارسنجی ملی و بین المللی تیم­های مذکور و فراهم نمودن فرصت بکارگیری بین المللی تیمهای فوق تاکید کرد.

در این نشست جناب آقای دکتر کولیوند، ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری­های بین المللی از مجامع بین المللی بویژه سازمان جهانی بهداشت خواست، موضوع خدمات اورژانس و فوریتهای پزشکی که با جان افراد  و مرگ و زندگی مرتبط است را از لیست تحریم­های یک جانبه خارج و فرصتی فراهم آورند تا بتوان با بکارگیری خدمات بروز، از جمله خرید آمبولانس، پشتیبانی آمبولانس ها و بالگرد دید در شب بگونه­ای که شایسته این مردم است به آنها خدمت رسانی کرد.

 

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.