امروز ۲۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۴ ق.ظ
اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان به مناسبت هفته ملی کودک برای ساخت کلیپ از اقدام کمک‌های اولیه کودکان، فراخوانی را منتشر کرد
image_print

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، عباس عابدی اظهار کرد: اورژانس پیش‌بیمارستانی اصفهان به مناسبت هفته ملی کودک با هدف آشنایی کودکان با اورژانس و مباحث کمک های اولیه فراخوانی را منتشر کرد تا به واسطه آن کودک و مربی را با مباحث آشنایی با نیروهای امدادی و امدادرسانی درگیر کند.

وی افزود: علاقمندان به شرکت در این فراخوان باید از کودکان خود در حین انجام کمک‌های اولیه، کلیپی را با زمان کمتر از یک دقیقه تهیه و برای فوریت‌های پزشکی ارسال کنند.

مسول روابط عمومی حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: محورهای این فراخوان عبارتند از کمک‌های اولیه در سوختگی، خونریزی، خفگی با جسم خارجی و ایست قلبی تنفسی؛ لذا بزرگ‌ترها باید در ابتدا یکی از محورهای ذکر شده را به کودک آموزش داده و سپس از اقدام و واکنش کودک نسبت به امدادرسانی در آن حادثه فیلمی کوتاه تهیه کنند.

عابدی خاطرنشان کرد: کودکان ۶ تا ۸ سال و ۹ تا ۱۱ سال می‌توانند به صورت انفرادی یا گروهی در این فراخوان شرکت کنند؛ بخشی نیز به مربیان اختصاص یافته که می‌توانند از انجام کار گروهی و آموزش‌های خود به کودکان فیلم تهیه کرده و برای ما ارسال کنند تا در بخش ویژه مربیان مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ارسال آثار ۱۳ آبان ماه سال جاری است، گفت: کلیپ‌هایی که نمایشی صحیح از کمک‌های اولیه، تماس نمادین با شماره ۱۱۵ و درخواست کمک و کارهای گروهی داشته باشند در اولویت انتخاب قرار دارند.

مسول روابط عمومی حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان افزود: کلیپ‌های دریافتی در کانال همیاران اورژانس در فضای مجازی منتشر می‌شود لذا از دیگر معیارهای انتخاب آثار بازدید بیشتر از کلیپ است.

عباس عابدی با بیان اینکه به آثار منتخب، هدیه و تندیس اهدا می‌شود، اظهار کرد: علاقمندان به شرکت در این فراخوان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات فراخوان به سایت اورژانس به آدرس www.ems.mui.ac.ir مراجعه کنند.

 

 

انتهای خبر/

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.