امروز ۱ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۰ ب.ظ
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین از آمار مراجعان زائران اربعین حسینی به مراکز درمانی خبر داد.
image_print

دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به آمار تجمیعی اورژانس پیش بیمارستانی و  مراکز ثابت و سیار درمانی در اربعین حسینی از تاریخ ۱۳ تا ۲۱ مهر اظهار کرد: طبق آمار ۱۰۴ هزار و ۸۵۴ زائر خدمات  درمانی دریافت کردند که از این تعداد ۵۶ هزار و ۱۱۷ نفر را مردان و ۴۸ هزار و ۷۳۷ نفر را  زنان بودند. از آمار کل مراجعان ۹۰ هزار و ۳۴۴ نفر ایرانی و ۱۴ هزار و ۵۱۰ نفر اتباع خارجی بودند که خدمات بهداشت و درمان در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی دریافت کردند.

آمار زائران اربعین مراجعه کننده به مراکز درمانی و اورژانس

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: از ۱۰۴ هزار و ۸۵۴ زائر، ۵۲ هزار و ۸۴۰ نفر خدمات اورژانس پیش بیمارستانی دریافت کردند که  از این تعداد ۶ هزار و ۵۰۷نفر به مراکز درمانی اعزام و ۶۴ هزار و ۳۳۳ نفر در محل درمان شدند، همچنین ۵۲ هزار ۱۴ نفر به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کردند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به آمار زائران مراجعه کننده به اورژانس پیش بیمارستانی در مرز‌های مختلف کشور اظهار کرد: ۶۷ و ۳۸۷ نفر به مرز مهران، ۷ هزار و ۹۷ نفر به مرز خسروی،  ۸ هزار و ۲۲ نفر به مرز چذابه، ۷ هزار و۷۴۱  نفر به مرز شلمچه، ۱۲هزار و ۸۷۳ نفر به مرز میرجاوه، ۴۰۵ نفر به مرز دوغارون و ۸۳۳ نفر به مرز آستارا مراجعه و خدمات ا دریافت کردند.

اعزام ۲۴۵ زائر اربعین حسینی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی

کولیوند با اشاره به آمار مصدومان اعزامی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه و چذابه گفت: در مجموع ۲۴۵ زائر اربعین حسینی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه و چذابه اعزام شده‌اند که از این تعداد ۱۱۹ نفر به مرز مهران، ۱۱۸ نفر به مرز شلمچه، ۷ نفر به مرز چذابه و یک نفر به مرز خسروی انتقال پیدا کردند.

او ادامه داد: تاکنون ۱۱۹ زائر مصدوم یا بیمار تا کنون در مرز مهران پذیرش و از این تعداد ۲۲ نفر بستری شده‌اند. ۷۰ زائر به مرکز درمانی شهر مبدا اعزام و ۲۷ نفر و درمان و ترخیص شده‌اند.

کولیوند ادامه داد: در مرز شلمچه ۱۱۸ زائر مصدوم یا بیمار پذیرش شده است که از این تعداد ۱۹ نفر بستری، ۳۵ نفر به مرکز درمانی شهر مبدا منتقل و ۶۴ نفر درمان و ترخیص شده‌اند، در پایانه مرزی چذابه یک زائر پذیرش و بستری شده است.

۵۶ ماموریت بالگرد اورژانس برای انتقال زائران

کولیوند با اشاره به آمار ماموریت‌های بالگرد‌های اورژانس مستقر در مرز‌ها برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: در ۵۶ مورد اعزام بالگرد به ۱۱۲ بیمار و مصدومشرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی خدمات ارائه داده ایم که از این تعداد ۶۵ نفر دچار حوادث ترافیکی و ۴۷ نفر دچار حوادث غیرترافیکی شده بودند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.