امروز ۲۸ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ ق.ظ
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین اقدامات صورت گرفته برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به زوار اربعین را تشریح کرد.
image_print
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر پیرحسین کولیوند رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین  اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی (۱۳ الی ۲۲ مهرماه)  تعداد ۳۱  هزار و ۹۶۳ نفر از خدمات بهداشت و درمان اربعین حسینی استفاده کرده اند که از تعداد و ۱۳ هزار و ۷۹۲ نفر به مراکز پیش بیمارستانی و ۱۸ هزار و ۱۷۱ نفر به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کرده‌اند.
دکتر کولیوند ادامه داد:تعداد ۱۲۶ هزار و ۶۲۷ نفر نیز از خدمات بهداشت و درمان در مرز مهران استفاده کردند که از این تعداد ۳۲۷۰۹ نفر مربوط به مراکز پیش بیمارستانی و ۹۳۹۱۸ نفر به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کرده اند.
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: در حال حاضر ۱۸۳ هزار و ۴۲۲ نفر به اورژانس پایانه‌های مرزی مراجعه کرده‌اند.
او تاکید کرد: تا به این لحظه ۱۲۶ مصدوم و بیمار به وسیله بالگرد در ۶۴ ماموریت منتقل شده‌اند که از این تعداد ۵۱ نفر مربوط به حوادث غیرترافیکی هستند و ۷۵ مصدوم به دلیل سوانح ترافیکی و تصادفات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور منتقل شده‌اند.
وی تصریح کرد:۱۱۰ نفر از مصدومان و بیماران با آمبولانس هوایی به تهران اعزام شدند که از این تعداد ۷۸ نفر از ایلام و ۲۳ نفر از آبادان بوده اند.
کولیوند گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی ۲۱۴۵ نظارت بر توزیع، ۱۶۸۹۵ آزمایش کلرسنجی انجام گرفته است و۱۴ هزار و ۴۹۶ خادم موکب نیز آموزش لازم را در زمینه مسائل بهداشت محیط کار دیده‌اند.
عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.