امروز ۲۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۵ ق.ظ
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین آمار مراجعان زائران اربعین حسینی را تشریح کرد.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به آمار تجمیعی اورژانس پیش بیمارستانی و  مراکز ثابت و سیار درمانی در اربعین حسینی از تاریخ ۱۳ تا ۲۵ مهر اظهار کرد: طبق آمار ۳۵۴ هزار و ۵ زائر خدمات  درمانی دریافت کردند که از این تعداد ۱۹۶ هزار و ۹۸۰ نفر را مردان و ۴۵۷ هزار و ۲۵  نفر را  زنان بودند. از آمار کل مراجعان ۳۲۰هزار و ۳۷۱ نفر ایرانی و ۲۶ هزار و ۶۳۴ نفر اتباع خارجی بودند که خدمات بهداشت و درمان در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی دریافت کردند.

آمار زائران اربعین مراجعه کننده به مراکز درمانی و اورژانس

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین ادامه داد: از ۳۵۴ هزار و ۵ زائر، ۱۳۹ هزار و ۸۶۰ نفر خدمات اورژانس پیش بیمارستانی دریافت کردند که  از این تعداد ۸ هزار و ۹۰۰ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۱۳۰ هزار و ۹۶۹ نفر در محل درمان شدند، همچنین ۲۱۴ هزار ۱۴۵ نفر به مراکز درمانی ثابت و سیار مراجعه کردند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به آمار زائران مراجعه کننده به اورژانس پیش بیمارستانی در مرز‌های مختلف کشور اظهار کرد: ۲۲۹ و ۱۱۸ نفر به مرز مهران، ۱۷ هزار و ۶۳۷ نفر به مرز خسروی،  ۱۹ هزار و ۶۱۵ نفر به مرز چذابه، ۶۱ هزار ۱۴۰ نفر به مرز شلمچه، ۱۴ هزار و ۹۶۷ نفر به مرز میرجاوه، ۷۳۲ نفر به مرز دوغارون و ۸۳۳ نفر به مرز آستارا مراجعه و خدمات ا دریافت کردند.

اعزام ۴۵۴ زائر اربعین حسینی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی

کولیوند با اشاره به آمار مصدومان اعزامی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه و چذابه گفت: در مجموع ۴۵۴ زائر اربعین حسینی از کشور عراق به پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه و چذابه اعزام شده‌اند که از این تعداد ۳۰۶ نفر به مرز مهران، ۱۳۰  نفر به مرز شلمچه، ۱۷ نفر به مرز چذابه و یک نفر به مرز خسروی انتقال پیدا کردند.

او ادامه داد: تاکنون ۳۰۶ زائر مصدوم یا بیمار تا کنون در مرز مهران پذیرش و از این تعداد ۵۳ نفر بستری شده‌اند. ۲۱۲ زائر به مرکز درمانی شهر مبدا اعزام و ۴۱ نفر و درمان و ترخیص شده‌اند.

کولیوند ادامه داد: در مرز شلمچه ۱۳۰  زائر مصدوم یا بیمار پذیرش شده است که از این تعداد ۱۶ نفر بستری، ۳۵ نفر به مرکز درمانی شهر مبدا منتقل و ۷۹  نفر درمان و ترخیص شده‌اند، در پایانه مرزی چذابه یک زائر پذیرش و بستری شده است.

۸۰ ماموریت بالگرد اورژانس برای انتقال زائران

کولیوند با اشاره به آمار ماموریت‌های بالگرد‌های اورژانس مستقر در مرز‌ها برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: در ۸۰ مورد اعزام بالگرد به ۱۴۲ بیمار و مصدوم شرکت کننده در راهپیمایی اربعین حسینی خدمات ارائه داده ایم که از این تعداد ۸۴ نفر دچار حوادث ترافیکی و ۵۸ نفر دچار حوادث غیرترافیکی شده بودند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.