امروز ۱۴ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۸:۱۶ ب.ظ
8هزار و 77 ماموریت فوریتهای پزشکی در نوروز امسال در اصفهان انجام شد.
image_print

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در طرح امداد نوروزی سال ۹۷ از روز ۲۴ اسفندماه تا ۸ فروردین جاری، ۸ هزار و ۷۷ ماموریت اورژانس پیش بیمارستانی در استان اصفهان انجام شد که ۲ هزار و ۵۱۵ ماموریت، تصادفی و ۵ هزار و ۵۶۲ ماموریت، غیرتصادفی بوده است.

وی افزود: از مجموع حوادث رانندگی در این مدت، یک هزار و ۷۸۶ مورد شهری و ۷۲۹ مورد جاده ای بود.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با اشاره به ۱۳ مورد مسمومیت با منوکسید کربن در این مدت، تصریح کرد: از ابتدای طرح امداد نوروزی امسال تاکنون، بالگرد امدادی فوریتهای پزشکی اصفهان ۳ بار به پرواز درآمد و ۷ مصدوم را به بیمارستان منتقل کرد.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: نوروز امسال در طرح امداد نوروزی، ۳۲ ایستگاه سلامت در استان اصفهان برپا شد که تا پایان هشتمین روز از عید، ۵۸۰ نفر به این ایستگاه ها مراجعه و از خدمات آنها استفاده کردند.

وی اظهار کرد: در طرح امداد نوروزی ۹۷، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان در سه راهی جندق و عوارضی اصفهان_ کاشان مستقر هستند که تاکنون به ۴ ماموریت اعزام شدند و به ۱۷ مصدوم حوادث رانندگی امدادرسانی کردند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان یادآور شد: اورژانس پیش بیمارستانی این استان از ۱۴۱ پایگاه شامل ۷۱ پایگاه شهری، ۶۹ جاده ای و یک پایگاه امداد هوایی، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس و ۱۵ اتاق فرمان برخوردار است.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.