امروز ۲۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۳ ق.ظ
مسعود حاجی رجبی رییس اورژانس پیش بیمارستانی لارستان طی گزارشی از ماموریت های انجام شده این مرکز در شش ماهه اول سال جاری خبر داد.
image_print

مسعود حاجی رجبی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی لارستان گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۶٢۶٩ ماموریت اورژانس پیش بیمارستانی انجام شده که حوادث ترافیکی ٩٠۵ مأموریت را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: خوشبختانه با افزایش سطح آگاهی مردم، تلاش پلیس راهنمایی و رانندگی، استاندارد سازی جاده ها و همچنین رفع نقاط حادثه خیز در شهرها و روستاها که با همکاری شهرداران و شورای شهر و دهیاران انجام شده شاهد کاهش ۲ درصدی حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته بوده ایم که متاسفانه علی رغم این کاهش، با توجه به شدت سوانح، ۶۱ درصد به تعداد فوتی های این حوادث اضافه شده است که اکثرا به خاطر عدم رعایت سرعت مطمئنه و انحراف به چپ رخ داده است.

این مسئول اذعان داشت: امیدواریم با استاندارد سازی کامل جاده های منتهی به شهرستان و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان، شاهد کاهش این آمار در سال‌های آینده باشیم.

مسعود حاجی رجبی با اشاره به آمار ارائه خدمات به بیماران قلبی گفت: خود مراقبتی، آموزش همگانی و اهتمام به ورزش عامل کاهش ۲ درصدی بیماران قلبی بوده و برای این گروه از بیماران ۴۱۲ مورد ارائه خدمات فوریت های پزشکی به ثبت رسیده که بیشترین آمار ماموریت های غیر تصادفی را به خود اختصاص داده است و انتظار می رود با تغییر در سبک زندگی و خود مراقبتی باز هم شاهد کاهش این آمار در ادوار آینده باشیم.

بعد از بیماری های قلبی سقوط، بیماران تنفسی، سکته مغزی، زنان و زایمان به ترتیب بیشترین آمار دریافت خدمات را به خود اختصاص داده اند.

این مسئول در ادامه اذعان داشت ماموریت اورژانس هوایی علاوه بر انتقال سریع، در جابجایی مصدومین و بیمارانی که در نقاط صعب العبور حضور دارند نیز اهمیت بسزایی داشته و ۵۸ ماموریت را به خود اختصاص داده است.

 

 

انتهای پیام //

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.