امروز ۳ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۳ ق.ظ
تکنسین های اورژانس نیشابور با انجام نیدل دکمپرشن مرد پنجاه ساله را از مرگ نجات دادند.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور:رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از واژگونی موتور سیکلت در جاده روستای محسن آباد خبر داد.
دکتر قاسم مشارموحد گفت: در ساعت ۱۸:۱۵ سیزدهم آبان ماه به دنبال تماس با مرکز ارتباطات اورژانس مبنی بر واژگونی موتور سیکلت در جاده روستای محسن آباد، پایگاه اورژانس جاده ای امام رضا علیه‌السلام به محل حادثه اعزام شد.
متخصص طب اورژانس ادامه داد: پس از رسیدن آمبولانس و معاینه اولیه مشخص شد که مصدوم آقای حدود پنجاه ساله که به دنبال واژگونی دچار آسیب شدید به قفسه سینه و متعاقب آن وضعیت ناپایدار به علت افزایش فشار داخل قفسه سینه به همراه زجر تنفسی شده بود، تکنسین های اورژانس پس از انجام مشاوره با پزشک اورژانس با وارد کردن دو سر سوزن به قفسه سینه مصدوم (نیدل دکمپرشن) و بر داشتن فشار باعث بهبود و نجات جان مصدوم شدند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور ادامه داد: این سومین بار در سال جاری است که تکنسین های اورژانس نیشابور با تشخیص دقیق و اقدام به موقع با برداشتن فشار از قفسه سینه باعث نجات جان مصدوم می شوند.
دکتر مشار موحد در پایان از آقایان محمد بشیر خیامی و حسن غفوری فرد که باعث نجات جان این مصدوم شده بودند تقدیر و تشکر نمود.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.