امروز ۳ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۸ ق.ظ
این دوره با همت واحد آموزش مرکز فوریتهای پزشکی اردبیل در دو روز و برای ۲۴ نفر از پرسنل فوریتهای پزشکی برگزار شد.
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز فوریتهای پزشکی استان اردبیل ،یازدهمین دوره آموزشی PHTM (مدیریت بیماران ترومایی در شرایط پیش بیمارستان ) در تاریخ ۱۳ و ۱۴ آبان ماه ۹۸ در دو روز متوالی در مرکز فوریتهای پزشکی اردبیل برگزار شد.
دکتر غریبانی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اردبیل ،هدف از برگزاری این دوره را ،ایجاد و تغییر در نگرش پرسنل اورژانس ۱۱۵ در مواجه با بیماران ترومایی عنوان کرد و گفت:این دوره با حضور ۲۴ نفر از تکنسینهای فوریتهای پزشکی که از سوی مراکز فوریتهای پزشکی شهرستانهای استان به واحد آموزش معرفی شده بودند،برگزار شد و همچنین اساتید و مربیان نیز از برجسته ترین مربیان اورژانس ۱۱۵ استان می باشد که در این کارگاه حضور یافته اند.
وی گفت : تکنسین های حاضر در این دوره علاوه بر یادگیری تئوری مطالب علمی به روز ،در کارگاه های عملی نیز حاضر شده و توان علمی و عملی خود  را محک زدند و مهارت صحیح نحوه برخورد با یک بیمار ترومایی را در کارگاههای عملی به صورت سناریوهای از قبل تعیین شده و شبیه سازی شده یاد گرفته و تمرین نمودند.
دکتر غریبانی در ادامه اظهار داشت:تقریبا تمام پرسنل اورژانس ۱۱۵ استان در  کارگاه  آموزشی PHTMحضور یافته اند و به مرور با ورود نیروهای جدید این دوره برای آنها نیز برگزار می شود.
گفتنی است پیش آزمون این دوره در تاریخ ۱۲ آبان ماه به صورت اینترنتی برگزار شد و آزمون نهایی نیز در تاریخ ۱۹ آبان ماه به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.