امروز ۲۹ ام بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۸:۰۷ ق.ظ
تمامی آمارهای حوادث ترافیکی در نیمه اول آبان ماه افزایشی بوده است
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در فارس: دکتر محمدجواد مرادیان در این خصوص گفت: در نیمه اول آبان ماه دو هزار و ۲۰۱ مورد حادثه ترافیکی در استان به ثبت رسیده است که از این تعداد یک هزار و ۳۶۲ مورد مربوط به حوادث ترافیکی شهری و ۸۳۹ مورد نیز مربوط به حوادث ترافیکی جاده ایی بوده است.

رئیس سازمان اورژانس فارس با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی بستری مصدومین حوادث ترافیکی جاده ایی در مراکز درمانی استان گفت: ۸۲۹ مصدوم در حوادث ترافیکی جاده ایی و ۹۸۰ نفر در حوادث ترافیکی شهری در مراکز درمانی استان بستری شدند که به ترتیب ۱۱درصد و یک درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

وی همچنین گفت: ۷۳۶ مصدوم نیز در حوادث ترافیکی استان پس از اقدامات درمانی به صورت سرپایی در محل درمان شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد بیشتر بوده است.

“دکتر محمدجواد مرادیان” از افزایش ۴۴درصدی تعداد فوتی های حوادث ترافیکی جاده ایی در این مدت خبر داد و گفت: متاسفانه در نیمه اول آبان ماه ۲۶ نفر در حوادث ترافیکی جاده ایی و ۸ نفر در حوادث ترافیکی شهری به دلیل شدت جراحات وارده قبل از رسیدن تیم های امدادی اورژانس جان خود را از دست داده اند که به ترتیب ۴۴ درصد و ۱۴ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

رئیس سازمان اورزانس فارس در انتها گفت: رانندگی با سرعت مطمئنه، حفظ فاصله ایمن با خودرو جلویی، عدم رانندگی به هنگام خواب آلودگی و حالت های غیر طبیعی و مطمئن بودن از ایمنی خودرو می تواند حافظ سلامت راننده و سرنشینان خودرو باشد.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.