امروز ۱ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۹ ب.ظ
ems115_ ilam
گرامیداشت یادواره قربانیان حوادث ترافیکی در ایلام.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز ایلام: گرامیداشت یادواره قربانیان حوادث ترافیکی در ایلام.

سازمان جهانی بهداشت سومین یکشنبه ماه نوامبر هر سال را تحت عنوان یادواره قربانیان ترافیکی”Road Traffic Remembrance Day” نامگذاری نموده است تا فرصتی برای ارتقای آگاهی عمومی مردم و حساس سازی سیاستگزاران و تصمیم سازان و هم افزایی توان سازمان های متولی برای پیشگیری از مرگ و میر ناشی از این حوادث فراهم آورد.
امسال نیز روز یکشنبه ۲۶ آبانماه سال جاری با شعار”Life is not car part” ” حیات بخشی از یک خودرو نیست” و اشاره به اینکه اجزای بدن انسان مانند قطعات خودرو در صورت آسیب قابل تعویض نمی باشد ،نامگذاری گردیده است.
هدف از انتخاب این شعار تمرکز بر ایمنی خودرو بعنوان سومین حوزه چارچوب بین المللی ایمنی راهها،پیشگیری از پیامدهای مستقیم و غیر مستقیم خودروهای غیر ایمن(حوادث ترافیکی و آلاینده های مسبب بیماری های قلبی عروقی،تنفسی،و سرطان ها) و آسیب پذیری بدن انسان و تفاوت آن با خودرو است.
در همین راستا دکتر بالاوندی معاونت درمان و دکتر علیمرادی رییس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه و سرهنگ همتی زاد رییس پلیس راه استان بهمراه دکتر مقصودی نژاد رییس مرکز آموزشی درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) ایلام از بیماران ترافیکی بیمارستان امام خمینی(ره) با اهدا شاخه گل و شیرینی عیادت نمودند.
در پایان این برنامه دکتر بالاوندی و دکتر علیمرادی و سرهنگ همتی زاد در مصاحبه تلویزونی نکاتی در رابطه با اصول ایمنی در رانندگی و سلامت خود و اجتماع بیان کردند.

انتهای خبر/.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.