امروز ۱ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱ ب.ظ
سخنگوی اورژانس کشور گفت: از ابتدای پاییز تاکنون تعداد یک هزار و ۲۰۵ نفر به دلیل گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند.
image_print
گاز مونوکسید کربنبه گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به آمار مسمویت با گاز مونوکسید کربن اظهار کرد: از ابتدای پاییز تاکنون ( از ۱ مهر لغایت ۸ آذر) تعداد یک هزار و ۶۶۳ نفر به دلیل گاز مونوکسیدکربن دچار مسمومیت شده‌اند؛ از این تعداد ۱۱۹۷ نفر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به وسیله اورژانس ۱۱۵ منتقل شده‌اند.

سخنگوی اورژانس کشور ادامه داد: بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن تعداد ۳۷۹ نفر به وسیله پرسنل فوریت‌های پزشکی در محل درمان شده‌اند. تاکنون ۸۷ نفر به دلیل بروز مسمومیت گاز CO در کشور فوت کرده‌اند.

خالدی تأکید کرد: طبق آمار ۳۶۹ نفر در تهران، ۱۴۳ نفر در فارس، ۱۲۸ در آذربایجان شرقی و ۱۸۵ نفر در استان خراسان رضوی دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن شده‌اند.

کدام استان بیشترین تلفات گازگرفتگی را دارد؟

سخنگوی اورژانس کشور بیان کرد: بیشترین تعداد فوتی بر اثر مسمومیت با گاز مونوکسید کربن مربوط به استان‌ اصفهان  با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی ۱۰ نفر بوده است؛ همچنین ۹ نفر در استان فارس فوت کرده‌اند.
به گفته او  تعداد فوتی‌های ناشی از مسمومیت با این گاز  در استان هرمزگان صفر بوده  است.خالدی افزود: وسیله گرمایشی ایمن و  استاندارد می‌تواند از بروز مسمومیت با گاز CO پیشگیری کند.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه در استان تهران ۵ نفر به دلیل بروز مسمومیت با گاز مونوکسید کربن فوت کرده‌اند، توصیه کرد: هموطنان وسایل گرمایشی برای نصب وسایل گرمایشی از افراد کارشناس بهره بگیرند.

خالدی افزود: وسیله گرمایشی ایمن و استاندارد می‌تواند از بروز مسمومیت با گاز CO پیشگیری کند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.