امروز ۲۳ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۶ ق.ظ
ميانگين کشوري حضور اورژانس در صحنه‌هاي حادثه شهري ۸ دقيقه و در حوادث بين جاده‌اي ۱۴ دقيقه است.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطاع رسانی سازمان اورژانس کشور در استان چهارمحال و بختیاری؛دکتر محمد حیدری رئیس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به توسعه پایگاه های اورژانس در استان گفت: خدمات‌رسانی جاده‌ای اورژانس این استان ۵ دقیقه سریع‌تر از میانگین کشوری گزارش شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس استان؛دکتر محمد حیدری در نشست هم‌اندیشی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با خبرنگاران استان تاکید کرد: میانگین کشوری حضور اورژانس در صحنه‌های حادثه شهری ۸ دقیقه و در حوادث بین جاده‌ای ۱۴ دقیقه است.
وی افزود: این در حالی است که این میانگین در شهرهای چهارمحال و بختیاری ۵ دقیقه و در مسیرهای بین جاده‌ای ۹ دقیقه است.
دکتر حیدری به فعالیت ۵۰ پایگاه اورژانس در چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: از این تعداد ۱۷ پایگاه در شهرها و ۳۳ پایگاه در جاده‌های استان مشغول به فعالیت و خدمات‌رسانی است.

رئیس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: با توجه به سقوط بالگرد مختص امدادرسانی هوایی اورژانس استان در سال گذشته، تقاضا شده است یک فروند بالگرد دیگر به این استان اختصاص یابد.
وی گفت: در سال گذشته ۶۰۰ هزار تماس با اورژانس ۱۱۵ استان چهارمحال و بختیاری گرفته شد که از این تعداد ۱۵۰ هزار تماس از سوی مزاحمان تلفنی بوده است.
دکتر حیدری تاکید کرد: هر تماس نادرست از سوی مزاحمان تلفنی باعث طولانی شدن روند خدمات‌رسانی به نیازمندان می‌شود.
وی افزود: در ۸ ماهه امسال‌ ۳۰ هزار ماموریت از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری انجام شده است که از این تعداد ۸ هزار ماموریت مربوط به تصادف‌ها و بقیه مربوط به حوادث غیرتصادفی بوده است.
دکتر حیدری یادآور شد: در نیمه نخست امسال ۴۰ فوت ناشی از غرق‌شدگی در چهارمحال و بختیاری ثبت شد و سال گذشته ۲۷۰ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان گزارش شد و از این تعداد ۶ مورد منجر به فوت شده است.
وی گفت: این در حالی است که در ۸ ماهه سال‌جاری نیز ۱۰۳ مورد مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در چهارمحال و بختیاری گزارش و از این تعداد ۳ مورد منجر به فوت شد.
دکتر حیدری تاکید کرد: امسال ۱۴ دستگاه آمبولانس کمک‌دار به ارزش ۲ هزار میلیارد ریال برای خدمات‌رسانی در مناطق سخت‌گذر چهارمحال و بختیاری به ناوگان اورژانس استان افزوده شد.

انتهای پیام/.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.