امروز ۲۹ ام دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸ ب.ظ
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از برگزاری کارگاه یک روزه احیای قلبی-ریوی پایه به میزبانی اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور خبر داد.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور:رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی نیشابور از برگزاری کارگاه یک روزه احیای قلبی-ریوی پایه در اورژانس پیش بیمارستانی، طبق استاندارد های سازمان اورژانس کشور به میزبانی نیشابور در تاریخ هفدهم آذر ماه در محل سالن دیالیز مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن خبر داد.

دکتر قاسم مشار موحد گفت: در این کارگاه ۲۴ نفر از کارشناسان فوریت های پزشکی قطب شمال شرق کشور از دانشگاه های (مشهد، گناباد، نیشابور، بجنورد، اسفراین، تربت حیدریه، تربت جام، بیرجند، سبزوار) با هدف آشنایی علمی و عملی با حمایت های پایه حیات در پیش بیمارستان شرکت کردند.

او ادامه داد: حمایت های پایه حیات در بزرگسالان و اطفال ،رفع انسدادراه هوایی، نحوه استفاده از دستگاه شوک خارجی خودکار (AED) در بزرگسال و اطفال از جمله فصل های ارائه شده در این کارگاه است.

او افزود: با توجه به ضرورت گواهینامه این دوره در رتبه بندی پرسنل عملیاتی اورژانس، برنامه ریزی ها در خصوص برگزاری مداوم این کارگاه انجام شده است و تمامی کارکنان عملیاتی اورژانس نیشابور در این دورها شرکت خواهند کرد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور گفت: در پایان این دوره از آقایان محمد پونه از تربت حیدریه، سید محسن سیدآبادی از نیشابور و ایمان زرنگ نیا از اسفراین با کسب بیشترین امتیاز به عنوان نفرات برتر تقدیر و تشکر به عمل آمد و این نفرات جهت دریافت مدرک مربیگری آموزش احیاء به اورژانس کشور معرفی شدند.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.