امروز ۷ ام بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۲ ق.ظ
سمپوزيوم درس آموخته هاى زلزله با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور در شهر بم برگزار شد.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، صبح امروز (دوشنبه) سمپوزیوم درس آموخته هاى زلزله با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

دکتر کولیوند در این سمپوزیوم با تسلیت به خانواده های جان باختگان زلزله بم گفت: سازمان اورژانس کشور با ۱۷ هزار نیرو، ۳۳۰۰ پایگاه در حال حاضر خدمات فوریت های پزشکی را به نحو بسیار مطلوبی به مردم بزرگوار کشور ارائه می کند.

وی افزود: در حوادث مختلف مانند زلزله کرمانشاه، ریزش ساختمان پلاسکو، سیل و… اورژانس اولین ارگانی است که در محل در حال امدادرسانی بوده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در گذشته متوسط زمان رسیدن اورژانس به محل حادثه در شهرهای بزرگ مانند تهران ۳۸ دقیقه بود ولی امروز با اقدامات انجام شده از قبیل توسعه پایگاه ها این زمان ۱۰ دقیقه در موتورلانس ها و ۱۴ دقیقه در آمبولانس ها رسیده است.

وی افزود:نیروهای اورژانس از پاک‌ترین انسان ها هستند در این چند سال حتی یک گزارش مبنی بر مشکلات اخلاقی به اینجانب گزارش نشده است در برخی از شهرها با وجود تاخیر در پرداخت کارانه و اضافه کار همکاران ما حتی برای لحظه ای در کارشان غفلت نکردند.

دکتر کولیوند با اشاره به پیشگیری بسیاری از حوادث با آموزش های همگانی توضیح داد: سال گذشته با آموزش های همگانی و فرهنگ سازی در مساجد و مدارس در خصوص حوادث چهارشنبه آخر سال شاهد کاهش ۶۵ درصدی حوادث بودیم.

وی افزود: با‌وجود تمام مشکلاتی به زودی ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اجرای طرح “هر خانواده ایرانی یک پایگاه سلامت” افزود: این طرح تا اسفند ماه به صورت کامل اجرا می شود و خانواده ها در سه بخش بهداشت، فوریت های پزشکی و توانبخشی آموزش کامل می بینند.

دکتر کولیوند در پایان با توجه به بودجه سازمان اورژانس کشور و دستمزد پایین کارکنان اورژانس با توجه به شرایط اقتصادی کشور گفت: کل بودجه سازمان اورژانس کشور ۲۲۰ میلیارد تومان است با اینکه تمام خودروهای های ما از بنزین ۳۰۰۰ تومانی استفاده می کنند ولی تغییری در بودجه رخ نداد.


عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.