امروز ۷ ام بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۴ ق.ظ
دكتر كوليوند در پيامى ولادت با سعادت حضرت زينب كبرى (س) و روز پرستار را تبريك گفت.
image_print

به گزارش روابط عمومس سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند ئیس سازمان اورژانس کشوردر پیامى ولادت با سعادت حضرت زینب کبرى (س) و روز پرستار را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پرستاران، درد آشنایان همه بیماران و از کار افتادگان هستند، مونس لحظه‌‏هاى درد و رنج انسان‌هایى هستند که نیاز به مونس و پرستار دارند.
مقام معظم رهبرى(مد ظله العالى)

میلاد با سعادت اسوه صبر و پایداری، حضرت زینب (س) ، بانویی که شاید هدف از خلقت او در این جهان، آموزش ایثار و فداکاری به تمامی مردان و زنان بوده است.
حضرت زینب کبری (س) در مفهوم واقعی کلمه پرستاری با روح سترگ بودند که در سال های با برکت وپرعزت حیات خود از پنج امام بزرگوار پرستاری کردند و یاری کننده بازماندگان حادثه جانسوز کربلا بوده اند و لقبِ «بزرگ پرستار همیشه تاریخ» را زیبنده خودکرده اند.

پرستاری، واژه ای آشناست که ناخودآگاه هر شنونده ای را به یاد یاری رسانی در لحظات سختی و کمک رسانی می اندازد، انسان های بی ادعایی که به معنای واقعی کلمه، خالصانه کار می کنند و تمام تلاش خود را معطوف می سازنند تا بیماران ودردمندان ،دوران نقاهت خود را به آرامی سپری کنند.عشق به خالق و عشق به مخلوق را در کسوت شریف و مقدس “پرستار” جلوه‌گر می‌نمایند. پرستاران عزیز، تمام هستی خود را برای آرامش و آسایش دردمندان نثار می‌کنند و در این اخلاص سرشار از معنویت، جلوه‌ای از کرامت بزرگ بانوی عاشورا حضرت زینب کبری (س) را منور می‌سازند که اسوه صبر و از خودگذشتگی زنان عالم است.
نیک می دانیم که پرستاران، منادیان انسانیت و کرامتند، آنگاه که جان‌های بیمار و دردمند را به نور ایمان و ایثار، حیاتی دیگر می‌بخشند به واقع جانی در کالبد جامعه می‌دمند و این جان بر آمده از اعتقاد و باور راستین، همت بی منت و تلاش ستودنی پرستاران عزیز در یاری رسانی به خلق و تحقق وعده ی ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی در اجرای طرح ارزشمند تحول نظام سلامت کشور ، تلاشی عظیم و ماندگار است که بی شک مورد رضایت حضرت حق و عموم مردم رشید و مهربان ایران اسلامی است.

اینجانب فرا رسیدن ولادت با سعادت اسوه صبر و مقاومت، حضرت زینب (س) و روز پرستار را به تمامی شما سپیدپوشان عرصه سلامت و پرستاران دلسوز، زحمتکش و پر تلاش ایران اسلامی به خصوص همکاران جهادی و پرتلاش اورژانس پیش بیمارستانی ، که همچون فرشتگان رحمت به درد ها، مشکلات و نیازهای جسمی و عاطفی بیمار پاسخ می‌دهند، تبریک عرض می‌کنم.ان شاءالله درپناه حق همواره سلامت وسعادتمند باشید.

دکتر پیرحسین کولیوند
رئیس سازمان اورژانس کشور

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.