امروز ۷ ام بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۱ ق.ظ
رئیس سازمان اورژانس کشور با اشار به آمار بالای تلفات حوادث ترافیکی در لرستان گفت: در هشت ماهه امسال ۳۹۱ نفر در این استان در تصادفات کشته شده‌اند.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر پیرحسین کولیوند امروز چهارشنبه در کارگروه ایمنی راه‌های لرستان با اشاره به اینکه در سیل اخیر خدمت جهادی شد و از نزدیک شاهد فداکاری‌ها بودم، اظهار داشت: کمک‌هایی که اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در اربعین داشتند جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه امروز بازدیدهایی در لرستان داشتیم، تصریح کرد: در کل کشور ۲.۳ درصد افزایش تلفات حوادث ترافیکی داشته ایم، در صورتی که در لرستان ۱۳.۳ درصد تلفات بیشتر بوده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر اینکه شاید یک قسمتی از این افزایش آمار به ایام سیل برمی گردد، افزود: امیدواریم بتوانیم این رقم را کمتر کنیم و به نرم کشوری برسد.

کولیوند با اشاره به اینکه لرستان از نظر تعداد فوتی‌های تصادفات در ۸ ماهه امسال ۳۹۱ کشته داشته است که رقم بالایی است، یادآور شد: لرستان سیزدهمین استان از نظر تلفات حوادث ترافیکی است.

وی با بیان اینکه یک نفر تلفات در تصادفات هم برای ما زیاد است، باید کاری کنیم تعداد مصدومین و کشته‌ها کم شود، تصریح کرد: در سال در کل کشور ۱۷ هزار نفر را در حوادث ترافیکی از دست می‌دهیم و بالای ۶۰۰ نفر مصدوم می‌شوند که از این تعداد هم برخی قطع عضو می‌شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر اینکه عامل تصادف انسان، جاده، خودرو، محیط و … است، باید عوامل ایجاد تصادف را کم کنیم، از صدور گواهینامه و آموزش‌ها گرفته تا راه‌ها، افزود: در مجموع عامل انسانی عامل مهمی است و می‌توانیم با هزینه‌های ارزان‌تر مؤثر تر اقدام کنیم.

کولیوند با اشاره به اینکه در خصوص تعداد آمبولانس‌ها در لرستان نسبت به کل کشور وضعیت بهتر است، گفت: آنچه در برنامه ششم برای لرستان در نظر گرفته شده حاکی از این است که ۲۸ پایگاه اورژانس دیگر در این استان نیاز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه لرستان دو بالگرد در الیگودرز و خرم آباد دارد و یکی از پر کارترین اورژانس‌های هوایی کشور است، تصریح کرد: اورژانس هوایی کشور ۲۸ هزار نفر را منتقل کرده که ۶۵ درصد این تعداد مستقیم به اتاق عمل رفته اند و این امر حاکی از اهمیت کار اورژانس هوایی است.

رئیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: پروازهای امدادی اورژانس ساعتی ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومان هزینه در بر دارد.

رئیس اورژانس کشور بالگرد اورژانس هوایی لرستان را پرکارترین بالگرد اورژانس هوایی برشمرد و خاطرنشان کرد: با بالگردهای هوایی علاوه بر کاهش مرگ‌ومیر مصدومان، ۵۵ درصد مرگ‌ومیر مادران باردار در لرستان کاهش‌یافته است.

وی داشتن اتوبوس آمبولانس را الزامی دانست و گفت: با توجه به اینکه واژگونی خودروهای عمومی درصدش افزایش‌یافته، در حوادثی این‌چنینی با اتوبوس آمبولانس تعداد بیشتری مصدوم منتقل می‌شود و احتمالاً تا خرداد سال آینده به استان نیز این اتوبوس‌ها داده شود و علاوه بر این تلاش برای خرید هزار دستگاه موتور آمبولانس را نیز در نظر داریم.

کولیوند افزود: باهمت وزیر بهداشت طرح هر خانوار یک پایگاه سلامت و تربیت نیرو در هر خانه به‌عنوان سفیر سلامت را مدنظر داریم که اثربخشی بالایی دارد.

رئیس اورژانس کشور از خرید هزار دستگاه آمبولانس خبر داد و گفت: مجوز ورود این تعداد دستگاه آمبولانس گرفته‌شده و به‌محض ورود، سهم قابل‌توجهی را برای استان لرستان در نظر می‌گیریم.

کولیوند با اشاره به اینکه باید شدت حوادث جاده‌ای را پایین آورد که راهش کاهش سرعت خودروها است، اظهار داشت: در این راستا کمپینی برای کنترل و مدیریت سرعت خودروها راه انداخته ایم که این کمپین باید همگانی شود.

گفتنی است؛ دکتر کولیوند در ادامه سفر استانی خود به همراه دکتر باقرى مشاور وزیر راه و شهرسازى از پروژه هاى عمرانى استان لرستان، آزادراه درحال ساخت اراک – خرم آباد، تقاطع غیر همسطح فیروز آباد،پروژه خرم آباد پل – زال، کمربند جنوبی خرم آباد،زیرگذر فیروز آباد بازدید کردند.

 

 

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.