امروز ۱۹ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۶ ق.ظ
ریس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه مردم مناطق سیل زده نیاز مبرم به امداد رسانی و توزیع اقلام امدادی دارند، گفت عدم ارتباط راه‌ها نباید مشکلی در ارائه خدمات ایجاد کند.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر پیرحسین کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور در پی وقوع سیل سیستان و بلوچستان با سفر به این استان جهت پیگیری روند ارائه خدمات بهداشتی ، درمانی و فوریتهای پزشکی در کنار مردم سیل زده قرار گرفت؛ دکتر کولیوند در حاشیه جلسه مدیریت بحران شهرستان چابهار اظهار کرد: از ابتدای بحران سیل تاکنون(دوشنبه ٢٣ دى ماه) ، ۵۳ مادر باردار از مناطق سیل زده به بیمارستان منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه ۱۲ مادر باردار از مناطق فاقد راه دسترسی و آبگرفته توسط اورژانس هوایی به بیمارستان انتقال یافته اند گفت: سه فروند بالگرد اورژانس کشور جهت خدمات رسانی به بیماران و شهروندان نیازمند گرفتار در سیل در مناطق سیل زده حضور دارند.

رئیس اورژانس کشور افزود: عدم ارتباط راه‌ها نباید مشکلی در ارائه خدمات ایجاد کند و ما موظف به رفع مشکلات مردم با استفاده از امکانات موجود هستیم. هرچقدر بهتر بتوانیم بحران را کنترل کنیم از مشکلات آتی مردم جلوگیری کرده و برای کمک به مردم همه توان و امکانات کشور را گسیل خواهیم کرد.

دکتر کولیوند با تاکید بر اینکه بررسی ویژه بیماری های واگیردار از آب و مشکلات بهداشت محیط با تیم های خبره عملیاتی انجام می شود، گفت: از ۳۲۷ روستای تحت پوشش شبکه بهداشت چابهار، ۱۲۰ روستا در محاصره آب و نیازمند مواد غذایی و بهداشتی هستند. همچنین کمبودهای دارویی درحال ارسال است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

به گفته وی، مردم مناطق سیل زده نیاز مبرم به امداد رسانی و توزیع اقلام امدادی دارند.

رئیس اورژانس کشور اظهار کرد: اورژانس هوایی با ۷ پرواز در روز جاری به ۱۴ بیمار در مناطق قصرقند و چابهار امداد رسانی و آنها را به بیمارستان منتقل کرده است. ۴ تیم واکنش سریع و ۲ تیم پشتیبان از اورژانس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در منطقه دشتیاری مستقر شده اند. همچنین ۳ تیم بهداشتی نیز از دانشگاه علوم پزشکی کرمان در منطقه مشغول امدادرسانی هستند.

 

بازدید رئیس سازمان اورژانس کشور از مناطق سیل زده منطقه دشتیاری شهرستان چابهار

دکتر کولیوند با حضور در کنار هموطنان سیل زده و شنیدن مشکلات آن ها، وضعیت خدمات بهداشتى، درمانى و فوریت هاى پزشکى و چگونگی اسکان آسیب دیدگان را از نزدیک بررسی کرد.

 

 

برگزاری جلسه بررسی مشکلات موجود و‌ خدمات ارائه شده در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

پس از بازدید های میدانی صورت گرفته توسط رئیس سازمان اورژانس کشور از محل های وقوع حادثه ، جلسه بررسی مشکلات موجود و‌ خدمات ارائه شده در مناطق سیل زده با حضور دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور ، رئیس و جمعى از مسئولان دانشگاه علوم پزشکى سیستان و بلوچستان در محل شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار برگزار شد.

 

بازدید رئیس سازمان اورژانس کشور و امام جمعه اهل سنت چابهار از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور به همراه شیخ مولوى بزرگ زاده امام جمعه اهل سنت چابهار در روستا هاى سیل زده زرآباد شهرستان کنارک حضور یافتند و از نزدیک مشکلات پیش آمده براى هموطنان و روند خدمات بهداشتى ، درمانى و فوریت هاى پزشکى را مورد ارزیابى قرار دادند.

 

حضور و امدادرسانی بالگرد اورژانس هوایی مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

با دستور دکتر کولیوند بالگردهای اورژانس هوایی جهت ارسال مایحتاج ضروری و اولیه به سیل زدگان و امدادرسانی به این مناطق اعزام شدند.

 

نشست شورای اداری استان سیستان و بلوچستان

نشست شورای اداری استان سیستان و بلوچستان با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، رضا اردکانیان وزیر نیرو، دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، آیت الله محامی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان و استاندار استان سیستان و بلوچستان برگزار شد. 

دکتر کولیوند در این جلسه گزارشى از خدمات بهداشتى ، درمانى و فوریت هاى پزشکى ارائه کرد.

 

 

حضور دکتر علی لاریجانی و دکتر کولیوند در جلسه جمع بندی سفر چابهار

این جلسه با حضور دکتر لاریجانى رییس مجلس شوراى اسلامى و دکتر کولیوند رییس سازمان اورژانس کشور در رابطه با تسریع در امور و برطرف کردن مشکلات پیش آمده به دلیل سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

 

دیدار دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور و آذرى جهرمی، وزیر ارتباطات در فرودگاه چابهار

این دیدار جهت تبادل اطلاعات، بررسی در امور سیل زدگان سیستان و بلوچستان و همچنین رفع مشکلات پیش آمده به دلیل سیل اخیر در رابطه با تماس هاى مرکز ارتباطات اورژانس پیش بیمارستانى استان براى سرعت بخشیدن به خدمات بهداشتى، درمانى و فوریت هاى پزشکى صورت گرفت.

 

بازدید وزیر بهداشت و رئیس سازمان اورژانس کشور از بیمارستان امام على (ع) چابهار

در این بازدید دکتر نمکى و دکتر کولیوند از مصدومان حادثه دیده در پى سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان عیادت، روند درمان آن ها را پیگیرى و دستورات لازم جهت تسریع در خدمات درمانى را صادر و براى آن ها آرزوى سلامتى کردند.

 

نشست بررسی مشکلات مناطق سیل زده در چابهار

نشست بررسی مشکلات، آسیب‌ها و پیشگیری از بیماری‌های پیش رو در مناطق سیلزده جنوب سیستان وبلوچستان با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت و دکتر‌کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور و اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برگزار شد.

 

گفتنی است؛ تا این لحظه ۱۶۹ مادر باردار و تعداد قابل توجهی از جمعیت آسیب پذیر و بیماران قبل از سیل، به محل های امن منتقل شدند که از این تعداد ۶۲ مادر وضع حمل کردند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.