امروز ۶ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۷:۰۴ ب.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان
دکتر منصور مدیر حوادث و فوریت های پزشکی در برنامه تلویزیونی صبح اروند شبکه آبادان در رابطه با طرح امداد زمستانی اورژانس 115 حضور یافت.
image_print

روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان ؛

 

امروز دوشنبه ،۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ دکتر امین منصور رییس اورژانس پیش بیمارستانی ومدیر حوادث و فوریت های پزشکی آبادان در برنامه تلویزیونی صبح اروند در شبکه آبادان حضور یافت. هدف از حضور در این برنامه ارائه توضیحات و توصیه های لازم در خصوص طرح امداد زمستانی اورژانس ۱۱۵ و رعایت نکات ایمنی لازم در ایام بود.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: طرح امداد زمستانه اورژانس ۱۱۵ با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی ،هلال احمر،راهداری در محورهای درون و برون شهری زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی آبادان از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

دکتر امین منصور صبح امروز در صدا و سیما از اجرای طرح امداد زمستانه اورژانس ۱۱۵ در محورهای درون و برون شهری خبر داد و اظهار کرد: در این طرح ۲۶ پایگاه فعال شامل ۱۰ پایگاه جاده‌ای، ۱۶ پایگاه شهری با آمادگی کامل به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات رسانی هستند.
وی تصریح کرد: در محورهایی که آبگیر و سیلابی هستند نیز از آمبولانس‌های کمکدار جدید پشتیبان با همه تجهیزات  مورد نیاز پیش‌بینی شده است.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی آبادان گفت: در این طرح ۱ دستگاه اتوبوس آمبولانس در حوادث غیر مترقبه نیز آماده خدمت‌رسانی خواهند بود.

وی اضافه کرد : پیش‌بینی در خصوص فراخوان نیروهای عملیاتی خارج از نوبت برای مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با سیلاب، مه گرفتگی صبحگاهی و سرما صورت گرفته است.
وی یادآور شد: مرکز هدایت عملیات بحران  EOC، مرکز پایش مراقبت‌های بالینی MCMC نیز در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه آماده هماهنگی‌های برون و درون سازمانی برای پذیرش و انتقال بیماران بین مراکز درمانی استان و استان‌های همجوار به مراکز تخصصی و فوق تخصصی هستند.

دکتر منصور با اشاره به آبگرفتگی های بارندگی بی سابقه اخیر در شهر آبادان گفت: در آبگرفتگی اخیر نیروهای اورژانس ۱۱۵ با تمام تلاش در کنار مردم اقدام به خدمات رسانی کردند و مجموعه اورژانس پیش بیمارستانی تمام توان خود راه برای رفاه حال مردم به کار گرفت.

ایشان گفتند: با توجه به شرایط اقلیمی شهرهای آبادان خرمشهر و شادگان غالبا در زمستان با پدیده مه صبحگاهی و کاهش دید افقی بسیار خطرناک روبه رو هستیم و از تمامی رانندگان عزیز درخواست دارم تا با رعایت ایمنی کامل و اطمینان از چراغ ها و علائم هشدار دهنده ماشین حرکت کنند و در صورت امکان از سفر های غیر ضروری و رفتن به جاده تا رفع خطر بپرهیزند.
پدیده دوم نیز لغزندگی سطح جاده ها بعلت یخ زدگی صبحگاهی جاده ها می باشد رانندگان محترم با اطمینان از ترمزها و چرخ های خودرو با سرعت مطمئنه حرکت کنند .

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی در پایان اظهار داشتند؛ مردم به هشدار های هواشناسی و اورژانس که از منابع معتبر صادر می شود به صورت جدی توجه فرمایند. پدیده دیگر در شهر های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان بعلت وجود پالایشگاه و صنعت پتروشیمی و گاز در منطقه وارونگی هوا و نا سالم بودن شاخص هوا در برخی از روزهای زمستانی می باشد و شهروندان عزیزی که مشکل تنفسی دارند در صورت اعلام ناسالم بودن شاخص هوا از رفتن به بیرون از منزل خوداری کنند.

 

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.