امروز ۶ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۲ ب.ظ
  • کد خبر: 44883
  • گروه : قم
  • تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت: ۱۳:۵۶
  • نسخه چاپی
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم
توسط واحد EOC برگزار شد.
image_print

🔷 مانور دورمیزی «آمادگی بیمارستان در زلزله» در بیمارستان ایزدی قم برگزار شد.

🔶 به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ قم ، مانور دورمیزی «آمادگی بیمارستان در زلزله» در بیمارستان ایزدی قم با حضور مسئولین و کارشناسان مربوطه برگزار شد.
🔸 دکتر محمد شهیدی دبیر کارگروه تخصصی بهداشت و درمان در حوادث غیر مترقبه دانشگاه علوم پزشکی قم گفت : این مانور که دارای سناریوی زلزله از پیش نوشته شده بوده است با هدف سنجش آمادگی ارکان بیمارستان و با حضور متخصصان این حوزه برگزار شد.
🔸 وی بیان داشت : در این مانور که مدیر کل محترم مدیریت بحران استانداری قم و کارشناسانی از آتش نشانی نیر حضور داشتند ، آقای دکتر بابک فرزین نیا عضو هیئت علمی دکترای تخصصی سلامت در حوادث و بلایا ، در جمع رئیس و ارکان چارت حوادث غیر مترقبه بیمارستان ایزدی سناریوی فرضی مرتبط با زلزله را مطرح نمود و در ادامه با شبیه سازی شرایط بحران در راستای تحلیل نقش عملیاتی هر یک از حاضرین بحث و تبادل نظر شد.
🔸رئیس اورژانس ۱۱۵ افزود : پس از بررسی میزان آمادگی و مشخص شدن نقاط ضعف ، آموزش های لازم به تمام افراد حاضر در جلسه داده شد و مقرر شد مانورهای مشابهی به صورت ماهانه در این مرکز برقرار شود تا سطح آمادگی در حد مناسب حفظ گردد.
🔸 در این مانور ، مهندس اروجی مدیر کل مدیریت بحران استانداری قم ضمن تقدیر از برگزاری این برنامه بر ضرورت استمرار آن در سایر مراکز درمانی و هم افزایی با دستگاه های امدادی دیگر در مانورها و همچنین تعیین فضاهای مناسب معین همچون مدارس مجاور برای بهره گیری در شرایط خاص تاکید کرد. در پایان مانور از تاسیسات بیمارستان ایزدی توسط معاون توسعه و مسئولان ذیربط بازدید به عمل آمد.
🔸 شایان ذکر است طی یکسال گذشته در تمام مراکز بیمارستانی استان مانورهای مشابهی برگزار گردیده و دبیرخانه حوادث غیر مترقبه دانشگاه جهت استمرار این برنامه ها با متدهای علمی برنامه ریزی می نماید.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.