امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۶ ق.ظ
چهل و پنجمین پایگاه هوایی اورژانس کشور در داراب استان فارس راه اندازی خواهد شد
image_print

به گزارش روابط عمومی اورژانس استان فارس ؛

صبح امروز شنبه ۱۹ بهمن ۹۸ همزمان با چهل و یکمین فجر انقلاب شکوهمند اسلامی ، پنجمین پایگاه اورژانس هوایی فارس با حضور مسئول پارلمانی ریاست محترم جمهور و جمعی از مسئولین استانی در داراب افتتاح شد.

محمدجواد مرادیان با بیان این خبر گفت: این پایگاه با همت تمامی مسئولین اورژانس کشور، مسئولین استانی و شهرستانی راه اندازی شده است که امیدواریم نقش ماثری در بالا بردن سطح سلامت آحاد مردم بلاخص مردم شریف شهرستان داراب داشته باشد.

رئیس سازمان اورژانس فارس گفت: استان پهناور فارس با مساحتی در حدود ۱۲۳ هزار کیلومتر چهارمین استان پهناور کشور و از نظر حوادث ترافیکی اولین استان در کشور می‌باشد که ارتقا سطح خدمات فوریت‌های پزشکی با امکانات موجود از نیاز‌های استان است.

مرادیان افزود: امکان دسترسی سریع به بیمار در نقاط صعب العبور توسط بالگرد و انتقال آن به مراکز درمانی، انتقال سریع بیمار از دیگر مراکز درمانی به مرکز استان و انتقال سریع عضو‌های اهدایی از مراکز درمانی شهرستان‌ها به مرکز استان از فعالیت‌های مهم بالگرد اورژانس است.

او همچنین گفت: پایگاه هوایی اورژانس داراب با هزینه ایی در حدود ۲ میلیارد تومان به مرحله عملیاتی رسیده است که سومین بالگرد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پنجمین بالگرد اورژانس هوایی استان فارس و چهل و پنجمین پایگاه هوایی اورژانس در کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام ./

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.