امروز ۱ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴ ب.ظ
62 پایگاه شهری و جاده ای در اورژانس گیلان آماده امدادرسانی در برف و یخبندان می باشد
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان، امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸ با حضور رییس مرکز اورژانس گیلان و مسئولین ستادی  جلسه مدیریت بحران در ستاد مرکزی اورژانس گیلان برگزار شد.

دکتر پیمان اسدی رییس مرکز اورژانس گیلان بااشاره به اعلام آماده باش ارگان های امداد رسان در روزهای اخیر به علت برف و یخبندان عنوان کرد: طرح امداد زمستانی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با اعلام آماده باش به ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای آماده ارائه خدمات فوریتهای پزشکی به هم استانی های عزیز می باشد.

♦️رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان با اعلام این خبر افزود: طرح امداد زمستانی اورژانس ۱۱۵ استان گیلان همزمان با کل کشور از تاریخ ۲۰ آذر ماه آغاز شده است و در روزهای اخیر نیز بر توان عملیاتی خود خواهد افزود و آماده ارائه خدمات به همشهریان و مسافرین عزیز خواهد بود.
دکتر پیمان اسدی اظهار کرد: تعداد ۴۷۰ نفراز پرسنل فوریتهای پزشکی به همراه ۱۳۰دستگاه آمبولانس،یک فروند هلیکوپتر اورژانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه موتورلانس،آماده ارائه خدمات در طرح امداد زمستانی بوده و تمهیدات لازم در خصوص فراخوان نیروهای خارج از شیفت جهت مقابله با شرایط بحرانی مرتبط با برف و سرما نیز انجام شده است.

همچنین آمبولانس های ۲ دیفرانسیل و آمبولانس های کمک دار موجود در مناطق کوهستانی و صعب العبور اورژانس نیز آماده ارائه خدمات فوریتهای پزشکی می باشد.

دکتر پیمان اسدی به استقرار ۵ دستگاه آمبولانس مجهز و کمک دار در روزهای اخیر به پایگاه های شهر رشت اشاره کرد و افزود از توان عملیاتی سایر ارگان های امداد رسان همچون هلال احمر و همچنین از تیم آفرود در این ایام استفاده خواهیم کرد.

واحد ارتباطات مرکز اورژانس گیلان، واحد MCMC(پایش مراقب های درمانی)، واحد EOC(فرماندهی عملیات بحران) آماده انجام هماهنگی های لازم در خصوص امداد رسانی به بیماران ومصدومان می باشند.

دکتر اسدی به آمار امدادرسانی در طرح امداد زمستانی اشاره کرد: از ابتدای طرح مورخ ۲۰آذر ماه تا کنون تعداد ۱۳ هزارو ۶۲۷ نفر از خدمات فوریتهای پزشکی گیلان بهره مند شدند که از این تعداد ۲هزار و ۷۸۵ مورد آن مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۰هزار و ۸۴۲ مورد غیر تصادفی بوده است.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.