امروز ۱۹ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۰ ق.ظ
انتقال دو مادر باردار پر خطر با اورژانس هوایی از روستای سوهای شهرستان نمین
image_print

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی اردبیل ،امروز چهارشنبه ،بیستم سوم بهمن ماه۹۸ ،در پی تماس با اورژانس ۱۱۵ اردبیل از روستای سوهای شهرستان نمین مبنی بر وضعیت خطرناک دو مادر بار ۱۹ ساله و ۲۶ ساله و اینکه به علت بسته شدن جاده های ارتباطی در برخی مسیرها ، انتقال زمینی بیماران با آمبولانس به اردبیل میسر نمی باشد، آمبولانس اورژانس ۱۱۵ آبی بیگلو که به محل نزدیک بود اعزام شد تا در صورت باز بودن مسیرِروستا بتواند اقدامات لازم تا رسیدن بالگرد را انجام دهد.
همچنین با تعاملی که فرماندهی عملیات اورژانس ۱۱۵ استان با پرسنل اورژانس ۱۱۵ آبی بیگلو و بهداشت شهرستان انجام داد،سریعا اورژانس هوایی اردبیل به پرواز در آمده و به سمت روستای سوها عازم گردید.
در این پرواز که با دستور رئیس اورژانس ۱۱۵ استان ،معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ نیز به محل اعزام شده بود ،بعد از رسیدن به روستا و انجام اقدامات درمانی لازم هر دو مادر باردار به داخل بالگرد انتقال یافته و بعد از انتقال به اردبیل به بیمارستان علوی اردبیل تحویل داده شد.
لازم به ذکر می باشد این ماموریت خطیربرای نجات جان مادران باردار در حالی انجام شد که شرایط جوی برای پرواز بالگرد مساعد نبود.
با تشکر از کادر پروازی ، پرسنل اورژانس هوایی و پرسنل اورژانس شهرستان نمین.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.