امروز ۲۲ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۳:۰۱ ق.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم
کرونا ویروس و اورژانس 115 قم
image_print

به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ قم , گزارش عملکرد اورژانس ۱۱۵ قم در موارد مربوط به کرونا ویروس به شرح ذیل می باشد.

۱: برگزاری کارگاه ۳ روزه آموزش های مرتبط با کرونا ویروس , شامل آشنایی پرسنل با علائم , اقدامات درمانی و نحوه حضور بر بالین و انتقال موارد مشکوک به کرونا ویروس
این کارگاه با حضور تمام پرسنل عملیاتی , دیسپچ و ستادی تشکیل شد.

۲: اختصاص کیت های کامل حفاظت فردی به تمام آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ و آموزش های لازم نحوه پوشیدن و خروج لباس ها بر اساس دستورالعمل ابلاغی و مکانسیم تعریف شده توزیع از دانشگاه

۳: برگزاری جلسات منظم روزانه در مرکز با حضور تمام مسئولین مربوطه محوریت جلسات بررسی وضعیت روزانه اورژانس پیش بیمارستانی در مباحث مرتبط به کرونا ویروس , پیگیری انجام مصوبات روزهای گذشته و همچنین گزارش اقدامات انجام شده توسط تمامی اعضا انجام می شود.

۴: استقرار شبانه روزی نیروی آموزش دیده در مرکز اورژانس ۱۱۵ قم به جهت گندزدایی آمبولانس

۵: گندزدایی تمام آمبولانس های اعزامی به ماموریت های مشکوک به کرونا ویروس , لازم به ذکر است تمامی پرسنل موظف است پس از اتمام ماموریت های مشکوک در مرکز اورژانس ۱۱۵ حضور یابند و گندزدایی تمامی قسمت های آمبولانس انجام شود.

۶: اختصاص مه پاش و مواد گندزدا به همراه آموزش های لازم به تمامی پایگاه های شهری اورژانس ۱۱۵ , لازم بذکر است پرسنل در پایان تمامی ماموریت های غیر از موارد مشکوک نسبت به گندزدایی طبق دستوالعمل های موجود در پایگاه عمل نمایند.

۷: آموزش های مداوم و شبانه روزی مرتبط به کرونا ویروس به تمامی پرسنل از طریق حضور چهره به چهره , فضای مجازی , پیامک و اتوماسیون

۸: تمامی پرسنل می توانند در صورت نیاز به هرگونه آموزش با مراجعه به مرکز نسبت به آموزش توسط واحد مربوطه اقدام نمایند.

۹: ایجاد گروه های مخصوص در فضای مجازی با حضور حداکثری پرسنل اورژانس ۱۱۵ و با مدیریت و آموزش مسئولین مربوطه که باعث آموزش نکات خاص و ارسال دستوالعمل های کرونا ویروس می شود.

۱۰: تخلیه آمبولانس ها از موارد غیرضروری جهت تسهیل در گندزدایی آمبولانس ها

۱۱: حضور تمام وقت کارشناس آموزش آقای کاشانی در مرکز که در این راستا آموزش های لازم به تمامی پرسنلی که در مرکز حضور می یابند ارائه می شود.

۱۲: حضور مسئولین نواحی در ساعات مختلف در پایگاه های اورژانس ۱۱۵ که در این حضور علاوه بر ارائه آموزش های لازم نسبت به ایجاد روحیه در پرسنل عملیاتی نیز اقدام می شود.

۱۳: انجام اطلاع رسانی تمام وقت در موارد مرتبط با کرونا ویروس به پرسنل توسط روابط عمومی مرکز

۱۴: تصویب حضور پزشک در مرکز جهت غربالگری پرسنل

۱۵: اعلام موارد مشکوک به پرسنل اعزامی توسط واحد کنترل کیفیت بصورت کاملا محرمانه تا در صورت بروز علائم حتما پیگیری های لازم صورت بگیرد.

۱۶: آموزش و توصیه های لازم به پرسنل واحد ارتباطات در خصوص چگونگی برخورد با تماس های تلفنی مرتبط با این ایام , اخذ ماموریت و …

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.