امروز ۱۱ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰ ب.ظ
ems 115- ilam
جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد
image_print

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ایلام: جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد

جلسه قرارگاه مدیریت بیماری کرونا با حضور دکتر علی دلپیشه دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی کشور و نماینده وزیر بهداشت در قرارگاه مرکزی مبارزه با بیماری کرونا در کلان منطقه ۳کشور، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، مدیر کل بیمه سلامت استان، معاونین و مدیران ستادی دانشگاه، مدیر درمان تامین اجتماعی، مدیران شبکه ها و روسای بیمارستانهای تابعه دانشگاه در پردیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی کشور و نماینده وزیر بهداشت در قرارگاه مبارزه با کرونا گفت: میزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در کشور ۴،۱ درصد است که این نقطه بسیار مثبت و امیدوارکننده ای محسوب می شود.

دکتر علی دلپیشه در نشست قرارگاه مدیریت بیماری کرونا استان ایلام اظهار داشت: تمام ظرفیت و توان دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه های نیروی انسانی، اعتبارات، زیرساخت ها و … برای مدیریت بیماری کرونا به کار گرفته می شود همچنین از ظرفیت و توان فرمانداران در سطح شهرستان ها نیز برای مقابله با این بیماری به خوبی استفاده شود.

وی افزود: همه ما به عنوان خدمتگزاران مردم وظیفه حفاظت از سلامت مردم را به عهده داریم و قصور و کوتاهی در این زمینه از سوی هیچ کسی پذیرفته نیست، بطور قطع کسانی که برای حفظ سلامت مردم از جان و دل مایه گذاشته اند در محضر خداوند اجر و پاداش اخروی خواهند داشت.

دلپیشه یادآور شد: برای نخستین بار است که یک رخداد بیولوژیک گسترده و ناشناس در کشور حادث شده و مدت مهمان بودن این ویروس در کشور مشخص نیست، مهمترین نکته قدرت انتشار ، سرایت پذیری و ناشناخته بودن آن است.

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی کشور گفت: کنترل مرزها، مدیریت اجتماعات و وضعیت توزیع اقلام بهداشتی در سطح کشور باید به خوبی انجام شود، تنها نکته مثبت و امیدوارکننده در مقابله با کرونا رعایت بهداشت فردی است که امیدواریم از شیوع آن جلوگیری کند.

دکتر دلپیشه افزود: پیک این بیماری در روزها و هفته های جاری است و امیدواریم بتوانیم آن را مدیریت کنیم چرا که استان ایلام در شرایط جنگ تحمیلی بالاترین سختی‌ها را به جان خرید و این مشکل و مخاطره را نیز به خوبی و بدون ضرر پشت سر خواهند گذاشت.

وی با بیان اینکه تلاش شبانه روزی و ۱۰ روزه انستیتو پاستور نمونه‌ای از تلاش‌های شایسته کارکنان حوزه سلامت است، یادآور شد: مردم بدون ترس از بیماری کرونا نکاتی پیشگیرانه را در پیش گیرند تا این بیماری در استان و کشور کنترل شود.

دلپیشه تاکید کرد: رستوران ها و سالن های غذاخوری باید بهداشت را رعایت کنند، از دست دادن و روبوسی و تجمع پرهیز شود، در ایام پیش رو و نزدیک شدن به سال جدید باید مراقب رفتن به مهمانی ها باشیم، سفرها به سایر نقاط کشور متوقف شود و رسانه ها در انتقال فرهنگ پیشگیرانه از ابتلا به بیماری کرونا مسوولان را یاری کنند.

وی تصریح کرد: اگر بیماری کنترل نشود می تواند تبعات جبران ناپذیری از جمله از به خطر افتادن سلامت مردم را به دنبال داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این نشست اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا اقدامات و خدمات شایسته‌ای داشته و نتیجه آن این است که استان ما نسبت به استان های دیگر وضعیت مطلوبی دارد.

دکتر محمد کریمیان افزود: اقدامات بهداشتی در مرز مهران برای جلوگیری از انتشار کرونا صورت گرفته و کارکنان بیمارستان شهید مصطفی خمینی (ره) با ایثار و فداکاری در راه حفظ سلامت مردم خدمت می کنند و جهان جهادگونه عمل کردند.

وی اضافه کرد: با وجود اتحاد و یکپارچگی در دانشگاه علوم پزشکی تمام کارکنان از جمله بهورز، خانه بهداشت روستاییان، کارشناسان و مسوولان ستادی با تلاش خود شایسته بالاترین تقدیر است.

در ادامه نیز مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن خیرمقدم به دکتر دلپیشه دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی کشور اظهار کرد: خوشبختانه مبحث بیماری کرونا در سطح کشور و به ویژه استان ایلام جدی گرفته شده و هم اکنون شاهد خدمات و اقدامات ارزشمندی در این عرصه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ادامه داد: دانشگاه در این ایام سخت و طاقت‌فرسا برای حفظ جان و سلامت مردم به شایستگی عمل نموده که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: پزشکان، پرستاران، دست اندرکاران و عوامل خدمت‌رسان به بیماران در بیمارستانها بر اساس وظیفه انسانی و شرعی خدمت می‌کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یادآور شد: تلاشهای این عزیزان قطعاً در پیشگاه خداوند متعال با اجر و پاداش دنیوی و اخروی همراه خواهد بود.

گفتنی است که دراین جلسه معاونین، مدیران ستادی، مدیران شبکه بهداشت ودرمان و روسای بیمارستانهای تابعه دانشگاه به بیان گزارشی از اقدامات و فعالیتهای حوزه خود پرداختند.

انتهای خبر/.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.