امروز ۱۱ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۸ ب.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم
افزایش شدید ماموریت های اورژانس قم
image_print

🔷 از ابتدای اسفند ماه جاری تا ۱۰ اسفند ماه اورژانس ۱۱۵ استان ، ۱۰۲۷ بیمار را به مراکز درمانی منتقل نموده است.

🔸دکتر محمد شهیدی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی قم گفت : طی ۱۰ روز اول اسفند ماه جاری که همزمان با آغاز فعالیت ستاد کرونا ویروس در دانشگاه می باشد ، کدهای عملیاتی این مرکز ۲۳۴۹ بار به صحنه اعزام شدند و ۱۰۲۷ بیمار یا مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کردند.
🔸 ۲۸۵ مورد از ماموریت‌های این بازه زمانی مرتبط با حوادث ترافیکی بوده است که نسبت به سال گذشته در همین بازه زمانی کاهش نشان می دهد و طبیعتاً به خاطر کمتر شدن سفرهای درون و برون شهری می باشد.
🔸دبیر ستاد کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: تعداد قابل توجهی از بیمارانی که به دلیل علائم بالینی اولیه نیازمند بررسی در مراکز درمانی تعیین شده برای افراد مشکوک به ابتلا به کرونا ویروس بوده اند نیز توسط پرسنل و آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ انتقال یافته اند.
🔸وی ادامه داد: متاسفانه تعداد زیادی از شهروندان جهت پرسش های خود در مورد ویروس کرونا با ۱۱۵ تماس می گیرند که باعث اشغال شدن خطوط اورژانس که مختص فوریتهای پزشکی و اخلال در خدمت رسانی می شوند. لذا از شهروندان تقاضا می شود هرگونه پرسش در این زمینه را ازطریق تلفن ۱۹۰ پیگیری نمایند.
🔸دکتر شهیدی در ادامه گفت:
تماس با ۱۱۵ صرفا برای موارد اورژانسی است و اگر شهروندان نیاز به ویزیت پزشکی دارند می بایست به ده پایگاه اعلام شده از سوی مرکز بهداشت و سه درمانگاه مجهز تعیین شده از سوی معاونت درمان و یا مطبهای پزشکی مراجعه نمایند و از تماس با ۱۱۵ و نیز مراجعه غیر ضروری به بیمارستان ها که میبایست به بیماران نیازمند بستری خدمت رسانی کنند جدا پرهیز نمایند.
🔶 اضافه می گردد مرکز اورژانس ۱۱۵ با تمام ظرفیت عملیاتی و فنی خود در کنار شهروندان عزیز بوده و خواهد بود.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.