امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵ ب.ظ
بیمارانی که در منزل دوره بیماری خود را سپری می کنند باید بهداشت فردی را رعایت کنند.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛دکتر سید پژمان آقازاده معاون آموزش سازمان اورژانس کشور در مورد سرعت بالای شیوع ویروس کرونا گفت: شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا بین افراد ،مهمترین اقدام جهت مقابله با این ویروس است و با یک اقدام جدی و حرکت جمعی می توان میزان شیوع بیماری را کنترل کرد.

وی افزود: میزان مرگ و میر در بین افرادی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند ۲ درصد است ولی با توجه به سرعت بالای شیوع و تعداد بالای افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند، ۲ درصد عدد قابل توجهی است.

وی با اشاره به اینکه همه بیماران مبتلا به این ویروس نیاز به بستری در بیمارستان را ندارند افزود: اکثر افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند با دارو درمانی و استراحت در منزل می توانند دوره بیماری خود را سپری کنند و بهبود یابند.

دکتر آقازاده اضافه کرد: بیمارانی که در منزل دوره بیماری خود را سپری می کنند باید در یک اتاق مجزا حضور و حداقل تماس را با افراد دیگر داشته باشند، بهداشت فردی را رعایت و از ماسک و دستکش استفاده کنند.

معاون آموزش سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: با توجه به سرعت بالای شیوع ویروس کرونا در جامعه، افرادی که دچار تب،لرز،سرفه خشک و گلو درد می شوند باید این علائم را جدی بگیرند و سریعاً جهت درمان آن اقدام کنند.

 

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.