امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۸ ب.ظ
هموطنان با رعايت موارد بهداشتى،در منزل ماندن و پرهيز از سفر هاى غير ضرورى در نوروز ٩٩ به سلامت خود و عزيزانشان اهميت داده و بار سنگينى را از دوش پرسنل حوزه سلامت بردارند.
image_print

مجتبى خالدى سخنگوى سازمان اورژانس کشور در مورد خدمات حوزه سلامت در مبارزه با ویروس کرونا گفت: چندین هفته است که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و حوزه سلامت اعم از اورژانس پیش بیمارستانى،بهداشت و درمان از روز اول درگیر معالجه و انتقال بیماران مبتلا به بیمارى کووید١٩ بودند و پرسنل اورژانس در خط اول مبارزه با کرونا بیشترین خطر ابتلا به این ویروس را دارند.

خالدى براى مقابله با ویروس کرونا به رعایت بهداشت فردى و فاصله امن با افراد اشاره کرد و گفت: رعایت بهداشت فردى از قبیل استفاده از ماسک ، دستکش و مایع ضدعفونى براى دست ها و سطوح و همچنین رعایت فاصله یک و نیم تا ٢ متر با افرادى که داراى علائمى همانند سرماخوردگى ساده،تعریق زیاد و سرفه هاى پى در پى دارند،مهمترین رکن براى مقابله با ویروس کرونا است.

سخنگوى سازمان اورژانس کشور گفت: تمامى کادر درمان اعم از اورژانس پیش بیمارستانى و بهداشت،از ابتداى شیوع ویروس کرونا با تمام قوا شبانه روز درگیر معالجه بیماران مبتلا به کووید١٩ هستند و یکى از نگرانى هاى حوزه سلامت بحث افزایش بیماران مبتلا به کرونا با توجه به آغاز سال جدید و رسوم دیرینه ایرانیان مبنى بر دید و بازدید روز هاى اول سال است.

وى افزود: به هموطنان توصیه مى شود با رعایت موارد بهداشتى،در منزل ماندن و پرهیز از سفر هاى غیر ضرورى در نوروز ٩٩ به سلامت خود و عزیزانشان اهمیت داده و بار سنگینى را از دوش پرسنل حوزه سلامت بردارند.

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.