امروز ۱۵ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۵:۳۶ ق.ظ
آمبولانس های تولید شده در ایران خودرو دیزل، به زودی به ناوگان اورژانس کشور اضافه می شوند.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، دهمین جلسه کمیته مدیریت بیماری کرونا ویروس در اورژانس پیش بیمارستانی، روز پنج‌شنبه بیست و دوم اسفندماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۴ در مرکز هدایت عملیات و مدیریت بحران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر حسن نوری ساری ضمن آرزوی سلامتی برای دکتر پیرحسین کولیوند، رییس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: خدا را شاکریم بهبودی قابل توجهی برای ایشان حاصل شده و امیدواریم به زودی در مرکز اورژانس تحت فرماندهی دکتر کولیوند باشیم.

در ادامه جلسه، گزارش عملکرد دانشگاه‌ها در زمینه بیماری کرونا و همچنین حوادث غیر مترقبه و پرتلفات که به صورت روزانه رصد می‌شوند قرائت و تصمیمات لازم در این خصوص گرفته شد.

از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه کمیته مدیریت بیماری کرونا ویروس، میزان مشاوره‌ها، رفع مشکلات تماس اورژانس، حجم عملیات امدادرسانی، زمان رسیدن بر بالین بیماران، انتقال بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا به بیمارستان وهمچنین انتقال بیماران بهبود یافته به منازل بررسی شد.

یکی دیگر از مسائل عنوان شده در این نشست، ترخیص ۹ دستگاه آمبولانس از بندر چابهار و هم‌چنین اختصاص ۶۴ دستگاه آمبولانس تولید شده در ایران‌خودرو دیزل به ناوگان عملیات اورژانس پیش بیمارستانی بود.

در ادامه این نشست مقرر شد که با خیرین سلامت برای تولید و تامین تجهیزات و اقلام مورد نیاز اورژانس پیش بیمارستانی برای خدمت رسانی هر چه بهتر و گسترده تر به بیماران مبتلا به کرونا ویروس مذاکره شود.

در پایان جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی مرکز اورژانس کشور ارائه شد و برنامه‌های پیش رو مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

اطلاعات بیشتر درباره اورژانس کشور، در وب سایت به نشانی www.ems.behdasht.gov.ir در دسترس است.

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.