امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۸ ب.ظ
ems 115- ilam
برگزاری ششمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در استانداری ایلام.
image_print

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ ایلام: برگزاری ششمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در استانداری ایلام

ششمین جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا با حضور استاندار، معاونین استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین دستگاهها و ارگانهای استانی و معاونین غذا و دارو، بهداشتی و رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه، مدیر روابط عمومی و مشاور جوان رییس دانشگاه در سالن اجتماعات استانداری ایلام در حال برگزاری است.

در این جلسه دکتر کریمیان رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن تقدیر از توجه ویژه استاندار و مسئولان ارشد استانی و مدیران دستگاهها و ارگانها اظهار کرد:
در حال حاضر تعداد افراد مبتلا به کرونا در استان ۷۷ بیمار است.
تعداد فوتی‌های بیماری کرونا، مورد جدیدی نداشته‌ایم و تعداد همان ۶ فوتی روزهای اخیر است.
در مبادی ورودی و خروجی استان تعداد ۲۵۲۴۲ نفر مورد تب سنجی قرار گرفته که تعداد ۱۳ مورد مشکوک در بین آنان شناسایی شده و بستری شده‌اند.
برای راه‌اندازی مراکز نقاهتگاهی و بیمارستان صحرایی و رفع چالشهای فراروی آنان در ایلام، نیازمند همکاری ویژه دستگاهها و ارگانها هستیم.
آرایشگاههای زنانه و مردانه، سالنهای ورزشی، بدنسازی، گیم‌نت‌ها، کافی‌نت‌ها، رستورانها و کبابی‌ها در جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت و شیوع بیماری کرونا تعطیل شوند.
مناطق پررفت‌وآمد سطح شهرها بیشتر مورد توجه و اعمال محدودیت شوند و از تردد دوره‌گردها و دست‌فروشان جلوگیری شود.
دستگاهها و ارگانهای استانی همکاری ارزشمند و شایسته‌ای با دانشگاه علوم پزشکی دارند که قابل تقدیر است.

گفتنی است که در ادامه نیز دکتر کریمیان به بیان گزارشی از اقدامات و فعالیتهای انجام شده در سطح استان در رابطه با اقدامات پیشگیرانه بیماری کرونا و اقدامات مقابله‌ای با این بیماری پرداخت.

وی ضمن تقدیر از خدمات و تلاشهای شبانه روزی و بی‌شائبه مسئولان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی؛ عزم همگانی در جهت انجام اقدامات و فعالیتهای پیشگیرانه در مقابل بیماری جدید کرونا و رفع مشکلات و چالشهای فراروی مبارزه با این بیماری را خواستار شد.

همچنین در این جلسه دکتر علیمرادی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه نیز مصوبات جلسات اخیر ستاد استانی مقابله با کرونا را قرائت نمود.

در بخش دیگری از این جلسه نیز دکتر شاهماری معاون غذا و دارو دانشگاه به بیان گزارشی از وضعیت استان در رابطه با اقلام بهداشتی همچون ماسک، محلولهای ضدعفونی کننده و دستکش و سایر اقدامات و فعالیتهای پیشگیرانه در رابطه با بیماری کرونا پرداخت.

در ادامه نیز دکتر صادقی‌فر معاون بهداشتی دانشگاه در سخنانی به تشریح اقدامات و خدمات حوزه بهداشت در رابطه با اقدامات پیشگیرانه و راهکارهایی در جهت جلوگیری از انتشار این بیماری و تعامل شایسته دستگاهها و ارگانهای استانی با دانشگاه علوم پزشکی پرداخت.
▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
#کرونا_را_شکست_میدهیم

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.