امروز ۱۵ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۹ ق.ظ
از ابتدای مشاهده اولین مبتلایان به ویروس کرونا در ابتدای اسفند ماه در گیلان تا کنون 7 هزار و 582 مأموریت توسط اورژانس گیلان انجام شده است.
image_print

دکتر پیمان اسدی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان با اشاره به ثبت بیش از ۸۰ هزار تماس با مرکز اورژانس گیلان، گفت: از ابتدای مشاهده اولین مبتلایان به ویروس کرونا ۷ هزار و ۵۸۲ مأموریت توسط اورژانس گیلان انجام شده است.

دکتر پیمان اسدی در گفتگو با روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان با اشاره به آماده باش ۶۲ پایگاه اورژانس گیلان جهت مقابله ویروس کرونا، اظهار کرد: نحوه برخورد با بیماران مبتلا به ویروس کرونا به پرسنل اورژانس ابلاغ شد و مرکز eoc و mcmc اورژانس گیلان به حالت آماده باش کامل در آمد.

وی به افزایش ۴۵ درصدی مأموریت‌های اورژانس گیلان در این مدت اشاره و تاکید کرد: شهروندان فقط برای موارد اورژانسی با ۱۱۵ تماس بگیرند و در صورت نیاز به مشاوره در خصوص ویروس کرونا با شماره ۴۴۰۱ تماس حاصل نمایند.

وی با بیان اینکه در شهر رشت ۴ دستگاه آمبولانس برای حمل بیماران مشکوک به کرونا اختصاص داده شده است، گفت: در شهرستان‌هایی که کد دوم دارند، این آمبولانس ها به عنوان آمبولانس‌ پشتیبان در نظر گرفته شد .

رییس اورژانس گیلان ضمن معرفی شماره ۴۴۰۱ جهت پاسخ به سولات شهروندان اضافه کرد: چنانچه شهروندان علائم خاصی، همچون تنفس سخت، تب بالا، سرفه های مکرر خشک دارند با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته، در صورت داشتن ماسک آنرا بر روی صورت بیمار گذاشته و وی را در وضعیتی که قادر به تنفس راحت‌تر باشد قرار دهند.

وی در خصوص افراد پرخطر توضیح داد:افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند،افرادی که پیوند اعضا انجام داده اند، افرادی‌ که در حال شیمی درمانی بوده و افرادی با بیماری‌های خاص(قلبی، فشار خون بالا و دیابتی ها) افراد پرخطر بوده و مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستند و باید بیشتر رعایت کنند.

وی در خاتمه از پرسنل خدوم و زحمتکش اورژانس پیش بیمارستانی که خستگی ناپذیر خط مقدمان جبهه سلامت هستند و ۲۴ ساعته در شرایط سخت کنونی در حال خدمت رسانی به ملت شریف هستند تشکر و قدردانی نمود.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.