امروز ۲۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۴:۰۵ ب.ظ
دکتر حسین قاسمی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از تمهیدات اورژانس 115 در مراسم چهارشنبه آخر سال خبر داد:
دکتر حسین قاسمی گفت:  به منظور ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم عزیز در آماده باش کامل به سر می برد و علاوه بر آماده باش تمامی پایگاه های شهری و جاده ای، اتوبوس آمبولانس، اورژانس هوایی و تمامی واحدهای اورژانس از جمله ستاد هدایت عملیات بحران، مراکز پیام، mcmc و... آمبوالانس های ویژه در محل هل های جانمایی شده به منظور پوشش امدادی این مراسم مستقر خواهند بود.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز هرمزگان،

دکتر حسین قاسمی رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از تمهیدات اورژانس ۱۱۵ در مراسم چهارشنبه آخر سال خبر داد:

دکتر حسین قاسمی گفت:  به منظور ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم عزیز اورژانس هرمزگان، در آماده باش کامل به سر می برد و علاوه بر آماده باش تمامی پایگاه های شهری و جاده ای، اتوبوس آمبولانس، اورژانس هوایی و تمامی واحدهای اورژانس از جمله ستاد هدایت عملیات بحران، مراکز پیام، mcmc و… ؛ آمبوالانس های ویژه ای در محل هل های جانمایی شده به منظور پوشش امدادی چهارشنبه پایان سال، مستقر خواهند بود.

دکتر قاسمی ضمن اشاره به مصدوم شدن ۱۶ نفر به خاطر انجام کارهای پرخطر در چهارشنبه سوری سال گذشته، در هرمزگان؛ از مردم  عزیز استان هرمزگان خواست:  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و برای کنترل هر چه بهتر این بیمار و کاهش آسیب های ناشی از چهارشنبه سوری، در خانه بمانید و از خانه های خود خارج نشوند. قطعا حضور در تجمعات علاوه بر افزایش احتمال ابتلاء به ویروس کرونا، احتمال مصدوم به خاطر انجام کارهای پرخطر را بالا خواهد برد.

وی افزود:

 • والدین گرامی در روزهای آخر سال مراقبت بیشتری دررفت و آمد، بازی و سرگرمی های فرزندان خود داشته باشید و لوازم شخصی آنها را کنترل کنید و در صورت مشاهده مواد محترقه و یا مشکوک در لوازم فرزندان این مواد را از منزل خارج و به مسئولین انتظامی تحویل دهید.
 • از آتش بازی کودکان جلوگیری کنید..
 • مایعات و مواد آتش زا از جمله نفت، بنزین و کبریت را در اختیار و یا در دسترس کودکان قرار ندهید.
 • در صورت مواجهه با فردی که دچار سوختگی شده، ضمن حفظ خونسردی، مصدوم را به محلی امن منتقل کرده و محل سوختگی را با آب سرد شستشو داده و مصدوم را هرچه سریعتر به مرکز درمانی منتقل کنند ویا با شماره تلفن ۱۱۵تماس بگیرند.
 • ساعت ، کمربند و کلیه زیور آلات که می تواند با حرارت خود موجب تشدید سوختگی گردند را خارج نمائید
 • از استعمال پمادها و روغنها در محل سوختگی خودداری نمائید. زیرا باعث نگهداری حرارت در محل می شوند.
 •  از مالیدن مواد غیر بهداشتی مثل خمیر دندان، سیب زمینی و … بر روی محل سوختگی خودداری نمایند.

در صورت آسیب چشم، چشم فرد آسیب دیده را با یک وسیله تمیز مانند لیوانهای یک بار مصرف یا مقوائی که به شکل مخروط در آورده اید بپوشانید. و سریعا بیمار را به بیمارستان منتقل کنید

انتهای پیام/

عضو می شم

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.