امروز ۲۲ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۴ ق.ظ
سخنگوی اورژانس کشور خبر داد:
بیشترین مصدومیت در استان تهران، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و کمترین مصدومیت در استان چهارمحال بختیاری، کهکیلویه بویراحمد و هرمزگان اعلام شد.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، مجتبی خالدی سخنگوی این سازمان درباره حوادث چهارشنبه سوری گفت: از سه ماه گذشته اطلاع‌رسانی و آمادگی لازم تکنسین‌های اورژانس و همچنین تجهیز آمبولانس در دستور کار این سازمان قرار گرفت ولی باتوجه به شیوع بیماری کرونا و حجم بالای مراجعات به مراکز درمانی فعالیت‌های اورژانس به عملیات‌های ویژه انتقال بیماران مبتلا به کووید ۱۹ محدود شد.

خالدی افزود: باتوجه به اینکه مراکز درمانی در حالت ویژه قرار دارند انتقال مصدومان به این مراکز خطر ابتلای آنان به کرونا را افزایش می‌داد به همین دلیل برنامه‌ریزی‌هایی در این مورد صورت گرفت.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: بر اساس آخرین گزارش‌هایی که از مرکز مدیریت بحران اورژانس کشور دریافت شده است، حوادث چهارشنبه سوری اسفندماه ۱۳۹۸ جمعا ۱۴۰۳ مصدوم بر جای گذاشت که از این تعداد ۱۶۶ نفر قطع عضو شدند و ۲۲۹ نفر همچنان در مراکز درمانی بستری هستند و متاسفانه سه نفر فوت شده‌اند.

وی افزود: ۴۱درصد از مصدومان را سنین ۶ تا ۱۸ سال و ۴۴درصد را عابرین پیاده تشکیل می‌دهند که در حال بازگشت از محل کار خود بوده‌اند.

خالدی درباره کاهش تعداد مصدومان نسبت به سال گذشته گفت: خوشبختانه با همکاری رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی‌های گسترده شاهد کاهش ۳۷ درصدی حوادث چهارشنبه‌سوری بوده ایم که جای امیدواریست.

لازم به ذکر است که بیشترین مصدومیت در استان تهران، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و کمترین مصدومیت در استان چهارمحال بختیاری، کهکیلویه بویراحمد و هرمزگان اعلام شده‌است.

اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های اورژانس کشور، در سایت رسمی این سازمان به نشانی ems.behdasht.gov.ir  در دسترس قرار دارد.

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.