امروز ۱۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۵ ب.ظ
سخنگوی اورژانس خبر داد
تا صبح امروز بر اثر سیل در کشور هفت نفر کشته و ۲ نفر مفقودی گزارش شده است.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره سیل روز چهارم فرودین ماه گفت: بر اثر بارش شدید باران و سیل ناشی از آن در استان‌های هرمزگان، فارس، بوشهر، قم، گیلان، کرمان و سیستان و بلوچستان تاکنون ۹ نفر مصدوم، ۲ نفر مفقود و ۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

خالدی افزود: سیلاب‌های گسترده در این استان‌ها موجب مصدومیت ۹ نفر شد که ۵ نفر از آنها به مراکز درمانی اعزام و ۴ نفر دیگر نیز در محل به صورت سرپایی درمان شدند.

وی افزود: متأسفانه تاکنون ۷ نفر در این ۷ استان جان خود را از دست دادند به گونه‌ای که در بندرعباس یک زن ۳۲ ساله و یک دختر ۵ ساله به علت گرفتار شدن خودرو در مسیر سیلاب، لارستان یک مرد ۵۸ ساله به‌علت گرفتار شدن خودرو در مسیر سیلاب، بندر کنگان یک نفر و در قم سه نفر شامل یک خانواده جوان با کودک ۶ ماهه به علت ریزش تونل بر اثر بارش باران جان خود را از دست دادند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به انسداد موقت محورهای فرعی در برخی شهرستان‌های جنوب کشور از جمله در ریگان، کهنوج و فنوج، گفت: بر اثر سیل در شهرستان رودان هرمزگان دو نفر مفقود شدند و تلاش‌ها برای یافتن این افراد ادامه دارد.

خالدی در پایان بیان کرد: انتظار داریم با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ و توصیه‌‌های مکرر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ماندن مردم در منازل‌شان برای قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس، از رفت و آمد و ترددهای غیرضروری پرهیز شود.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.