امروز ۱۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۲ ب.ظ
اورژانس هوایی
روز پرکار اورژانس هوایی
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در مرکز هرمزگان؛
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، از امدادرسانی به مردم سیل زده کشار و انتقال چهار بیمار، توسط بالگرد اورژانس هوایی خبر داد.

اورژانس هوایی هرمزگان

دکتر حسین قاسمی گفت: به دنبال ارائه گزارشی، مبنی بر گرفتار شدن ۶ نفر از اهالی روستای کشار، در سیل؛ به دنبال طغیان رودخانه کل و به دلیل انسداد مسیرهای مواصلاتی و آبگرفتگی منطقه، بلافاصله بالگرد اورژانس ۱۱۵، جهت امداد رسانی، عازم منطقه شده و با کمک اهالی موفق به نجات افراد گرفتار در سیل شد.
قاسمی در ادامه گفت: بعد از اتمام ماموریت فوق، در پی دو درخواست همزمان از جزیره هرمز و قشم، بالگرد اورژانس هوایی عازم جزیزه هرمز شده و دو بیمار، خانمی ۲۸ ساله با سابقه نارسایی کلیویی را جهت انجام دیالیز از هرمز به بیمارستان پیامبر اعظم قشم و پسر بچه ۷ ساله با شکستگی دست چپ، جهت انجام عمل جراحی به همراه شیر خوار شش ماهه با مشکل انسفالوپاتی و تشنج از قشم به بیمارستان شهید محمدی و کودکان بندرعباس منتقل کرد.
در ادامه ماموریت های پوسته ی اورژانس هوایی؛ حدود ساعت ۱۴، بالگرد اورژانس جهت انتقال مادر باردار پرخطر با خونریزی فعال، عازم منطقه جلابی شده و بیمار را جهت ادامه درمان بیمارستان خلیج فارس منتقل کرد.
وی در انتها، از تمامی پرسنل خدوم اورژانس ۱۱۵ استان هرمزگان، که در این برحه از زمان به عنوان خط مقدم حوزه بهداشت و درمان، همیشه در تمامی بحران ها حضوری فعال دارند، تقدیر کردند.

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.