امروز ۱۰ ام فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۶ ب.ظ
برانکارد فشار منفی برای انتقال بیماران آلوده به بیماری های واگیر ازجمله کرونا طراحی شد
image_print

به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، امین کشوری رئیس اداره حوادث و فوریت‌های پزشکی اسفراین از طراحی و نصب برانکارد فشار منفی ویژه انتقال بیماران مبتلا به کرونا در آمبولانس ۱۱۵ خبر داد و گفت : با نصب این برانکارد و قرار گرفتن بیمار در یک محفظه فشار منفی ، انتقال آلودگی های تنفسی و استنشاقی بیمار به تکنسین های اورژانس و هوا و ترشحات آلوده از طریق مجاری خاص به بیرون آمبولانس ازبین می رود.

وی گفت: در این محفظه،  علاوه بر اینکه هوای استنشاقی بیمار با هوای بیرون در ارتباط نیست و با فن‌های مکنده آمبولانس کشیده می‌شود و از داخل فیلترهای فن آمبولانس هم تصفیه و به بیرون منتقل می‌شود.

رئیس اداره حوادث و فوریت‌های پزشکی اسفراین با اشاره به اینکه برای انتقال بیماران مشکوک به کرونا یک آمبولانس اختصاصی وجود دارد، افزود: نصب و استفاده از این محفظه در آمبولانس برای اولین‌بار در کشور اتفاق افتاده است.
کشوری افزود: دوخت این محفظه توسط یکی از خیاطان شهرستان اسفراین انجام شد و هدف آن کاهش آلودگی برای تکنسین‌های اورژانس به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا و کاهش آلودگی در هوا بود.
اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های اورژانس کشور در وب سایت رسمی این سازمان به نشانی www.ems.behdasht.gov.ir در دسترس قرار دارد.

 

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.