امروز ۲۸ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۵۲ ق.ظ
اولین جلسه هم اندیشی روشهای برخورد مناسب با بیماران دچار اختلال رفتاری درسالن اجتماعات اورژانس کشور تشکیل شد.
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ با توجه به رسالت اورژانس کشور مبنی بر پاسخگویی مناسب تر و ارتقای رضایتمندی ذینفعان و همچنین ارتقای خدمات پیش بیمارستانی مبتنی بر شواهد، اولین جلسه هم اندیشی روشهای برخورد مناسب با بیماران دچار اختلال رفتاری و نحوه تعامل و همکاری این سازمان با ستاد فوریتهای اجتماعی کشور با حضور دکتر حسن نوری معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور،دکتر ارجمندی معاون ستاد و روسای ادارات مربوطه و کارشناسان آن حوزه در سالن اجتماعات اورژانس کشور تشکیل شد.

در ابتدای ان جلسه؛،دکتر نوری با اشاره به نحوه ارائه خدمات اورژانس کشور به مددجویان، به اهمیت سلامت روان و نحوه برخورد تکنیسن ها با بیماران دچار اختلالات رفتاری پرداختند.

معاون سازمان اورژانس کشور در ادامه با اشاره به تدوین پروتکل آفلاین اورژانس های رفتاری در اورژانس پیش بیمارستانی که مستلزم همکاری این دو مجموعه است تاکید بربررسی راههای همکاری دوجانبه نمودند.

در ادامه دکتر جعفری مدیر ستاد فوریتهای اجتماعی کشور با استقبال از تشکیل جلسه مشترک با موضوع فوق به توضیحات جامع از خدمات فوریتهای اجتماعی پرداختند.
معاون ستاد و کارشناسان ستاد فوریتهای اجتماعی نیز در خصوص ساختار تشکیلاتی و مشکلاتی که در آن حوزه وجود دارد پرداخته و در راستای ارائه خدمات بهتر به مدد جویان مشترک ( خودکشی ، بیماران پرخاشگرو ….) نظرات خودرا بیان نمودند.

سپس  سوالات مطرح شده توسط روسای ادارات سازمان اورژانس کشور مبنی بر نحوه فعالیتها و فرایندهای عملیاتی آن ستاد با توجه به حوزه تخصصی و مداخلات اورژانس اجتماعی که شامل : پایگاه و تیم سیارآمبولانس و همچنین نحوه چگونگی همکاری باخط  ۱۲۳  و نحوه برخورد مددکاران با مددجویان توسط معاون آن ستاد پاسخ داده شد.

در پایان دکتر حسن نوری جمع بندی مطالب ارائه شده در جلسه را به شرح زیر اعلام کرد:

۱-جلسات فشرده بین دوحوزه مذکور با حضور اعضای حاضرتشکیل گردد.
۲- دیسپج مشترک با هماهنگی مدیریت بیمارستانی و واحد بهداشت معاونت درمان در دستور کار قرار گیرد.
۳-بازدید مشترک از پایگاه اورژانس اجتماعی مرکز نواب به عمل آید.
۴-مدعوین در جلسه جهت همکاری دوجانبه در خصوص بهداشت روان کارکنان و همچنین نحوه برخورد با بیماران روانی  در کارگاه مدیریت روان و همچنین آشنایی با پروتکل آفلاین اورژانس های رفتاری  که در تیر و شهریور ماه سالجاری تشکیل می شود شرکت نمایند.
۵-روابط عمومی دو حوزه در خصوص فعالیتهای مشترک همکاریهای لازم را داشته باشند.
۶-پروتکل مشترک جهت ارائه خدمات بهینه به بیماران مرتبط به دو حوزه تدوین گردد.
۷-پیشنهاد امکان برخورداری ازخ ودروی مشترک بین دو حوزه در عملیات مرتبط مورد بررسی قرار گیرد.

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.